Nejlepší fotoaplikace roku 2015 – 1. díl

V tomto prvním dílu si přečtete o několika nejzajímavějších a nejoblíbenějších aplikací, jako náhradu za systémovou aplikaci Fotoaparát.

Nativní aplikace Fotoaparát je velice jednoduchá, uživatelsky přívětivá. Bohužel, pokud se chcete fotografii věnovat vážně, budete nuceni sáhnout po jiné aplikaci, přinejmenším z toho důvodu, že nativní aplikace nepodporuje bezztrátový formát, ale rovnou ukládá pořízené snímky do JPEG formátu. Ten je totiž pro další zpracování fotografií nepoužitelný.

ProCamera

Jedna z nejpopulárnějších aplikací, nabízí podporu bezztrátového formátu (TIFF), snadné ovládání a plnou kontrolu nad fotoaparátem.

[appstore id=”694647259″]

 

Camera+

Jedná se o dlouhodobého favorita co se oblíbenosti u iPhonefotografů týče. Aplikace podporuje bezztrátový formát. Dále nabízí další možnosti úprav pořízených fotografií.

[appstore id=”329670577″]

 

Hipstamatic

Jedná se o dalšího favorita, avšak spíše pro ty, kterým se líbí filtry, rámečky a textury. Aplikace nabízí širokou paletu filtrů pro simulaci různých objektivů a dalšího příslušenství. Umožňuje vytvářet fantastické retro fotografie.

[appstore id=”342115564″]

 

Oggl

Aplikace má podobnou funkčnost jako Hipstamatic, ostatně jedná se také o aplikaci ze stejné vývojářské stáje. Funguje rovněž na iPadu a zakoupené filtry v Hipstamaticu se dají jednoduše naimportovat. K dispozici má také svou sociální síť.

[appstore id=”640339204″]

 

Camera Awesome

Tato aplikace používá mřížky pro dosažení dokonalé kompozice fotografie, různé filtry a nástroje pro úpravu fotografií.

[appstore id=”420744028″]

 

6×6

Aplikace nabízí zjednodušené uživatelské rozhraní, vytváří ale jen snímky čtvercového formátu.

[appstore id=”436138823″]

 

Pure shot

Když chcete DSLR ovládání kamery na vašem iPhonu. Aplikace nabízí kvalitní obrazový výstup a podporu bezztrátového formátu.

[appstore id=”591785487″]

 

645 Pro

Nabízí to samé jako aplikace Pure Shot, s tím rozdílem, že navíc přináší řadu přizpůsobitelných filtrů.

[appstore id=”518235205″]

 

V dalším díle přineseme nejoblíbenější aplikace pro fotografování za zhoršených světelných podmínek a fotografování na dlouhý čas.

 

Zdroj: iPhone Photography School