TURN-I-KIT: Adaptér, který propojí váš iPhone s objektivy Canon či Nikon

Není to první a troufnu si napsat, že ani poslední typ příslušenství, který dovoluje propojit iPhone s objektivy pro zrcadlovky značek Nikon nebo Canon. Adaptér s názvem TURN-I-KIT, jehož konstruktéři se právě ucházejí o přízeň fanoušků a podporovatelů na slavném webu pro startupy Kickstarter, připomíná produkt SLR MOUNT, který se na trhu objevil už téměř před 2 lety. Přesto je trochu jiný. Používá se s odlehčeným typem pouzdra a bajonetem s rychlým upínáním. Navíc dovoluje používat i starší typy objektivů. Ve srovnání se svým konkurentem používá vlastní, speciálně navrženou aplikaci.

TURN-IN-KIT foto 2

Zatímco SLR Mount je spíš “kus železa”, novinka TURN-I-KIT působí na první dojem více prakticky, odlehčeně, ale i “zranitelně”. Přesto je o tento typ příslušenství mezi majiteli iPhonů a příznivci mobilní fotografie i videa slušný zájem. Vývojáři si na Kickstarteru stanovili cílovou částu 8 000,- dolarů na dokončení vývoje a zahájení výroby.Více než 10 dní před ukončením prezentace přitom mají na kontě už téměř o 3 000,- dolarů více.

A ještě poznámka k ceně. Zatímco starší SLR MOUNT je v prodeji za cca 250,- dolarů, novinka TURN-I-KIT se dá v rámci Kickstarter objednávky získat za částku od 99,- do 120,- dolarů. Na jeho dodávku si ale nějaký ten čas musíte ještě počkat. Více o novém příslušenství se můžete dozvědět z přiložených promo videí, na profilu Kickstarter, nebo v odkazu na web ZDE. K dispozici je zatím jen verze adaptéru pro modely iPhone 5 a 5S.

Jak se vám podobné doplňky líbí? Byli byste ochotni se je koupit a používat?