Magazín FLTR: První placený týdeník na světě pro fanoušky mobilní fotografieS jasnou vizí – přinášet informace, novinky a zajímavosti především fanouškům mobilní fotografie, vstoupil koncem loňského roku na trh nový formát magazínu s názvem FLTR, který je dostupný zatím výhradně pro platformu iOS. Ve srovnání s dalšími, obsahově podobně koncipovanými časopisy, je tenhle jiný především v tom, že se jedná o první časopis tohoto typu na světě s týdenní periodicitou vydávání. Zatímco ostatní magazíny vycházejí jednou za měsíc nebo jako dvouměsíčníky, tvůrci FLTR věří, že můžou oslovit silnou skupinu čtenářů častěji. A zároveň, že rostoucí popularita žánru mobilní fotografie, a všeho, co s ní souvisí, k tomu nabízí dostatek aktuálních informací.

FLTR magazine foto 2

Obsah magazínu sází na exkluzivní rozhovory s amatérskými i profesionálními fotografy, kteří uspěli právě díky fotografování smartphony. Dále podrobné recenze vybraných fotoaplikací, ale i doplňků a příslušenství, nebo návody, jak co nejlépe využít možností vašeho mobilního přístroje. Pravidelně chtějí autoři komunikovat také se čtenáři. A to nejen v jednotlivých vydáních magazínu, ale i prostřednictvím sociálních sítí.

O přípravě časopisu se šuškalo už vloni na podzim. Za sebe musím napsat, že jsem si záměrně nechal nějaký čas na hodnocení prvních několika vydání FLTR. A dojmy?  Aplikace magazínu, která je pochopitelně ke stažení ZDARMA, si zaslouží pochvalu. Nadšený jsem i z grafiky, ačkoliv ta se nemusí líbit každému. Za jedno vydání utratíte základní cenu 0,89 eur. K dispozici jsou i dva typy zvýhodněného předplatného. V nabídce se občas objeví i “ochutnávková” verze magazínu ke stažení bezplatně. Doplním jen, že na koncepci celého projektu se podíleli i tvůrci z týmu populárního časopisu British Journal of Photography. Odkaz na jeho aplikaci, stejně jako na novinku FLTR, najdete zde:

icon
( ratings) Stáhnout aplikaci
icon
British Journal of Photography ( ratings) 1854 Media Ltd Photo & Video, Magazines & Newspapers Zdarma Stáhnout aplikaci

Přečtěte si k tématu: Článek o dalších magazínech, které se věnují žánru mobilní fotografie a iPhone fotografie, najdete ZDE.