Fotoaplikace Faded: Prémiový editor, který se může stát vaším favoritem

Fotoaplikace Faded je nový a nebojím se napsat, že “prémiový” editor, který se rozhodně neztratí v silné konkurenci jiných, podobně koncipovaných nástrojů. Jeho tvůrci vsadili na čistý design a využili co nejvíce všech možností, které jim umožňuje poslední verze operačního systému iOS7. Zajímavá je pro spoustu iPhone fotografů nabídka filtrů, z nichž většina dovoluje používat v poslední době hodně populární “vybledlé” odstíny. Primát si v této kategorii asi i nadále drží slavná aplikace VSCOCam. Není však jediná, která tento směr nabízí.

Faded app foto 1

Faded je nepochybně velmi inspirativní. V základní verzi, která vás vyjde na 0,89 eur, se dočkáte 34 krásných filtrů. Další, neméně povedené, si můžete dokoupit. Záleží přitom na vás, jestli se rozhodnete přikupovat jednotlivé kategorie postupně (každá vás vyjde na 0,89 eur), případně jestli investujete do celé sady v ceně 4,49 eur najednou. Nerad bych se mýlil, ale domnívám se, že vývojářům se při sestavování nabízených setů podařilo věrně “okopírovat” vizuální dojem, který známe z některých starších kinofilmů různých značek.

Sympatická je v téhle app funkce nastavení vlastního stylu, díky které si po úpravě a editaci konkrétního obrázku můžete uložit aktuální “vzhled”, k němuž jste se postupně dopracovali. Tentýž efekt můžete později používat u dalších fotografií. Snadno si tím “vyrobíte” vlastní rukopis, který někdo další jen těžko okopíruje. Dobře se dá v této aplikaci pracovat i s překrýváním fotografií, respektive vkládáním jednoho snímku do druhého. Pohodlně tu nastavíte i průhlednost a sílu prolnutí obou obrazů. Tradiční funkce jako úpravy kontrastu, ostření, zesvětlení, stínů a podobně, nemá cenu zmiňovat. Tady s nimi zkrátka počítáte tak nějak automaticky předem.

Faded app foto 2

Vedle bohaté sady efektů a filtrů z různých kategorií vám Faded přináší i fotoaparát s možností manuálního nastavení expozice dotykem a pohybem po displeji telefonu. A pochopitelně funkci ostření na vybraný objekt či detail v záběru. Není to žádná novinka, spíš bonus pro ty, kteří rádi používají jednu kokrétní aplikaci pro fotografování i editaci zároveň. Příjemná je funkce historie jednotlivých kroků editace. Ta umožňuje autorovi návrat ke všem předchozím verzím jednotlivých úprav. Každou z nich si navíc můžete dodatečně uložit jako finální verzi, případně z ní vytvořit již zmiňovaný autorský efekt, který pak v budoucnu znovu použijete.

Když k tomu všemu ještě přidáte parádní design a samozřejmně možnost přímého sdílení fotografií na sociální sítě typu Instagram, Facebook, Twitter, Flickr, Tumblr, ale i možnost poslat snímek emailem, případně ho uložit do služeb Dropbox a Evernote, je dost možné, že právě Faded se stane vaším novým favoritem. Více vám napoví přiložené promo video. Váhavým držím palce při rozhodování, rozhodnutým přeji spoustu skvělých Faded fotografií:-)

Odkaz do App Store ke stažení app Faded najdete zde:[appstore id=”626583252″ store=”CZ” style=”infobox”]