Další “porce” filtrů pro VSCOCam

Tvůrci velmi oblíbené fotoaplikace VSCOCam představili  koncem loňského roku zcela novou a podle mého názoru velmi vydařenou “porci” filtrů, kterými si můžete zpestřit vaši současnou kolekci dříve koupených setů. Aktuální “balík” s názvem The Contemporary Collection se skládá ze 4 menších skupin. Dohromady tak můžete získat až 12 nových filtrů. Ke stažení je najdete tradičně přímo v aplikaci, kde se dají získat formou in-app nákupu po zaplacení 2,99 dolaru, respektive 2,69 eur.

Jak už jsem zmínil, filtry jsou uspořádány v několika kolekcích. Pro lepší představu, co který z filtrů dovoluje a nabízí, jsem pro vás připravil několik ukázek:

Analog / Archetype (A1 / A2 / A3)

Filtry se vyznačují nádechem pastelových barev a výraznějšími, lehce přeexponovanými tóny. Evokují styl analogového filmu. Vývojáři tuto kolekci tří filtrů doporučují na portréty, interiéry a fotky pokrmů.

VSCOCam - A1

Image by MatesCho/Red woods, CA – Preset A1

VSCOCam - A2

Image by MatesCho/Mendocino, CA – Preset A2

VSCOCam - A3

Image by MatesCho/Spices market, Tunisia – Preset A3

New Modern / Lights (N1 / N2 / N3)

Na míru sestavené filtry pro fotografování při jasných barvách a lepším světle. Tato série se velmi hodí pro fotografie západů či východů slunce nebo při focení s bleskem.

VSCOcam - N1

Image by MatesCho/Pilsen sunset – Preset N1

VSCOCam - N2

Image by MatesCho/Regensburg – Preset N2

VSCOCam - N3

Image by MatesCho/Craters lake NP, Oregon – Preset N3

Polychrome Summer (H1 / H2 / H3)

Ideální a víceúčelový balík Polychrome Summer exceluje v módní a lifestylové fotografii. Lehké nádechy růžové, žluté a fialové nádherně připomínají nejlepší zážitky a vzpomínky z léta.

VSCOCam - Image by Melody Hansen : H1 Preset

Image by Melody Hansen – H1 Preset

VSCOCam - Image by Jonathan Schoonover : H2 Preset

Image by Jonathan Schoonover – H2 Preset

VSCOCam - Image by Greg Lutze : H3 Preset

Image by Greg Lutze – H3 Preset

Polychrome Winter (H4 / H5 / H6)

Tato série se hodí pro každodenní focení. Podle vývojářů je vhodná k módním a lifestylovým fotografiím. Výrazné a chladné tóny vytváří iluzi pravé zimy.

VSCOCam - Image by Grant Heinlein : H4 Preset

Image by Grant Heinlein – H4 Preset

VSCOCam - Image by Jerad Knudson : H5 Preset

Image by Jerad Knudson – H5 Preset

VSCOCam - Image by Melody Hansen : H6 Preset

Image by Melody Hansen – H6 Preset

Legacy Collection (01 – 10)

Jako bonus si můžete dokoupit (pouze nepravidelně, v rámci promo akcí) i sérii filtrů z původní aplikace pojmenovanou Legacy Collection, která se skládá z 10 filtrů. Najdete v ní filtry s charakteristickými a osobitými tóny a barvami, ale i tři černobílé. Tento set si můžete stáhnout pouze za předpokladu, že jste měli zakoupenou i starou, tedy první verzi, aplikace VSCOCam. Pokud už tuhle nabídku aktuálně v app nenajdete, nelze vyloučit, že se objeví někdy v budoucnu jako případný bonus pro některé další série.

Další informace a fotografie najdete v odkazu ZDE.

Aplikaci VSCOCam si můžete stáhnout v App Store v základní verzi ZDARMA tady:[appstore id=”588013838″ store=”CZ” style=”infobox”]