Picture Suite app – přes milion efektů

Zní to skoro neuvěřitelně, ale když to člověk propočítá, vážně je tomu tak. S novou aplikací pro pořizování a úpravu fotografií iPhonem s názvem Picture Suite si vyhrajete, až vám z toho bude vážně zle:-) Milion efektů (spíše kombinací) a přitom jednoduché a přehledné rozhraní. Co jen víc si iPhone fotograf může přát ?

Nejprve jsem byl k Picture Suite app trochu nedůvěřivý. Objevila se v App Store bez předchozích upozornění vývojářů, kteří zpravidla nějakou tu “šuškandu” mezi bloggery a iPhone fotografy pustí. Příliš mě nezaujala ikona aplikace, ale objem dat (přes 40 MB !!!) dával tušit, že nějaké ty efekty by tenhle balík softwaru přeci jen měl umět. A umí!

Zatímco většina podobně koncipovaných aplikací pro fotografie nabízí tradičně omezený výběr efektů v podobě filtrů, pozadí, rámečků, textur, barevných ladění…a tak dále a tak podobně, s Picture Suite získáte pocit, že máte vše v jednom. Je to klišé, ale nemůžu si pomoci. Takhle “nafutrovanou” app jsem testoval zatím snad jen jednou, dvakrát.

V základu získáte 10 nástrojů, s nimiž dokážete generovat na dvě stovky efektů. Potom je třeba ještě přidat další variace jako jsou:

– 60 barevných filtrů s možnostmi editace parametrů

– TYPO efekt, neboli možnost zakomponovat do struktury obrázku nápis, který si sami vymyslíte (čeština funguje, hurá!!!)

– režim výběru barvy a úpravy fotografie v různých tónech, odstínech šedi nebo průhlednosti

– více než 150 textur papíru (neboli pozadí), například spálený papír, grunge, kůže, abstraktní a podobně

– 3D efekty (většinou je někteří vývojáři nabízejí jako samostatnou app)

Picture Suite foto 2

No… A mohl bych pokračovat, až bych se upsal k smrti:-) Je toho vskutku hodně, čím nás tvůrci ze studia Orbit Software zásobili. A ačkoliv to tak nemusí působit, může takhle na první pohled nenápadná aplikace ještě hodně překvapit. Osobně ji testuji teprve třetí den a musím říci, že mě ještě hodně dlouho neomrzí. Spíše naopak. Čím více zkouším různé možnosti a kombinace, tím větší mám jistotu, že to rozhodně byla správná volba ! No uznejte, utratit pouhých 1,79,- eur za takovou porci nástrojů, to je přeci trefa do černého.

Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/picture-suite-more-than-color/id453219255?mt=8″]