Přední kamera iPhonu 11 zaostává za konkurencí. Odhalil to test DXOMark

Přední kamera iPhone 11

Přední kamera iPhonu 11 se v testu umístila na 10. místě v porovnání s konkurenty. Proč nedopadla lépe a kdo je králem selfie kamer současnosti?

DXOMark pravidelně prochází nejnovější chytré telefony iPhone a Android prostřednictvím řady testů kvality fotoaparátu, které je všechny porovnávají. Nyní byl test publikován s úplnou revizí přední kamery iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro a odhaluje srovnání vlajkových lodí společnosti Apple s konkurencí.

Přední kamera iPhonu 11 je shodná s modelem Pro

Testování DXOMark se zaměřuje na iPhone 11 Pro, ale jak iPhone 11 Pro, tak iPhone 11 používají stejnou technologii předních kamer, takže by výsledky měly být teoreticky použitelné pro oba.

iPhone 11 selfie

Jedním z klíčových vylepšení dle DXOMark je širokoúhlá čelní čočka představená s iPhonem 11 a iPhonem 11 Pro. Díky tomu je snazší vměstnat do záběru více objektů. Recenze také oceňuje efekt bokeh čelní kamery a říká, že nový objektiv „poskytuje vynikající zaostření na většinu vzdáleností, s větší hloubkou ostrosti a má dobré výsledky u skupinových portrétů.“

Přidání širšího objektivu do nového zařízení je velkým plusem, který vám pomůže lépe zabrat objekty před displejem a získat lepší kompozice v různých situacích. Existují i ​​jiné silné stránky, včetně vyššího skóre pro zaostření, s obličejem i pozadím, které se mohou pochlubit dobrými detaily v různých vzdálenostech, a efektními záběry s rozostřeným pozadím.

Smart HDR také „zajišťuje velmi dobrou kontrolu světel v jasných světelných podmínkách,“ říká DXOMark. V některých náročnějších scénách však došlo k „některým selháním HDR“. Ve srovnání s iPhonem XS nabízí iPhone 11 také vylepšení barev a zaostření.

Video přední kamerou jedna báseň

Video s přední kamerou iPhonu 11 je také krokem dopředu, říká recenze. Expozice i struktura videa se v porovnání s iPhonem XS zlepšily.

Telefon iPhone 11 Pro Max je i nadále špičkovým nástrojem pro pořizování videa díky implementaci rozšířeného dynamického rozsahu i pro přední kameru, která zajišťuje dobré výsledky ve většině venkovních podmínek. Textura videa se oproti XS Max vylepšila a přestože přední fotoaparáty Applu nejsou v této kategorii špičkovými, přidání 4K záznamu na iPhonu 11 Pro Max zajišťuje vynikající detaily u venkovních videích.

I přes tato vylepšení se však selfie fotoaparát na iPhonu 11 stále řadí výrazně pod konkurenty. Konkrétně, DXOMark cituje problémy s vyvážením bílé, viditelným šumem, rozostřenými tvářemi na velké vzdálenosti a „zkreslením obličejů směrem k okrajům fotografie“. Mnoho z těchto problémů se nejčastěji objevuje v prostředí se slabým světlem.

Stejné problémy se slabým světlem se vztahují také na videa, přičemž DXOMark říká: „silný šum a nízké detaily v interiéru při nízkém osvětlení“.

iPhone 11 Pro a teoreticky iPhone 11 se umísťuje na 10. místě v testování předních fotoaparátů DXOMark. Starší iPhone XS Max se řadí na 15. místo s hodnocením 82 bodů.

  1. Huawei nova 6 5G – 100
  2. Samsung Galaxy Note 10+ 5G – 99
  3. ASUS ZenFone 6 – 98
  4. Samsung Galaxy S10 5G – 97
  5. Samsung Galaxy S10 + – 96
  6. Huawei Mate 30 Pro – 93
  7. Google Pixel 3 – 92
  8. Google Pixel 4 – 92
  9. Samsung Galaxy Note 9 – 92
  10. iPhone 11 Pro Max – 91

Metodika a spolehlivost testování DXOMark je často zpochybňována a to především proto, že kvalita kamery je subjektivní a přiřazování „skóre“ je složité.