Hipstamatic představil nový Peel-Apart SnapPakHipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat stylem peel-apartových snímků, proto nese jméno Peel-Apart SnapPak.

Peel-Apart SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Peale a film Type 10. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje a nově je také k dispozici v aplikaci Hipstamatic X. Ta je navíc v App Store k dispozici zdarma, takže si mohou smysl fotografování Hipstamaticu vyzkoušet i naprostí nováčci. Ne však samozřejmě se všemi objektivy a filmy, ty se jim zpřístupní až po placení předplatného.

Hipstamatic představil nový Arakawa HipstaPak


Peel-apart filmy (často také nazývané packfilmy) byly vlastně předchůdci těch nejslavnějších polaroidových materiálů, filmů integrálních. Nejzásadnější rozdíl je v tom, že zatímco u peel-apart filmu musíte fotografii z fotoaparátu ručně vytáhnout a nechat vyvolávat zalepenou pozitivem a negativem k sobě, u novějšího integrálního filmu fotka vyjede z foťáku sama a vy můžete její vyvolávání sledovat. Rozdílů je však více, zmíněným negativem počínaje a baterií v integrálním filmu konče.

Zdroj: polagraph.cz


Peel-Apart SnapPak

Výsledné fotky jsou asi takové, jaké tušíte – s nepřehlédnutelným rámečkem, vybledlými barvami a znatelným šumem. Mají ale své kouzlo, i když každému tento styl jistě sedět nebude. Za odvahu si však tvůrci tohoto SnapPaku určitě zaslouží palec nahoru.

icon
Hipstamatic Classic (48 ratings) Hipstamatic, LLC Photo & Video, Utilities 79 CZK Stáhnout aplikaci
icon
Hipstamatic X Analog Camera (4 ratings) Hipstamatic, LLC Photo & Video, Lifestyle Zdarma Stáhnout aplikaci