Apple vydal novou reklamu na portrétový režim v iPhonu 7 Plus

teleobjektiv

Apple vydal další reklamu na iPhone 7 Plus. Tentokrát nese název The City a snaží se v ní vyzdvihnout kvality portrétového režimu dvojitého objektivu.

Reklama má stopáž minutu a deset sekund (jen pro porovnání – ty na bezdrátová sluchátka AirPods mají sekund pouze 15) a celá se odehrává v Šanghaji. Jejími aktéry, vyjma samotného telefonu, je i zamilovaný pár, který v ní má oči jen pro sebe. Ten se toulá opuštěným městem, které však zcela opuštěné není, a navzájem se fotí iPhonem 7 Plus s navoleným režimem Portrét. Jak dopadly jednotlivé snímky, si můžete na konci klipu i prohlédnout.

https://youtu.be/waTteMeg4Ag

 

Dva objektivy jsou dominantou jen většího modelu

Portrétový režim využívá obou objektivů nového iPhonu 7 Plus, proto jej menší sourozenec bez označení Plus používat nemůže. Díky 2x optickému přiblížení a softwarové úpravě dokáže ten na snímku dosáhnout tzv. bokeh efektu známého z DSLR zařízení.

Telefon Apple iPhone 7 Plus je tak prvním modelem značky, který na zadní straně přinesl dvě čočky objektivu, kdy každá umí pracovat samostatně, zároveň ale rády spolupracují. Portrétový režim je tak opravdu efektní, i když pořád nějaké mouchy má. Když se s nimi ale naučíte pracovat, budete z něho nadšeni.

Jediný důležitý faktor tak je, že musíte mít opravdu hodně světla, jinak jsou snímky nekvalitní. Přečtěte si článek FOCENÍ PORTRÉTU TELEFONEM IPHONE 7 PLUS „NA ZAKÁZKU“ a uvidíte sami, co dokáže (a nedokáže). Dle uniklých informací se dva objektivy očekávají i u nástupce sedmiček – iPhonu 8. Ty by však již neměly být vedle sebe, ale pod sebou.

Zdroj: AppleInsider.com

Tags from the story
, ,