Snapseed nově umí dvojexpozici a dostal nové nástroje

App Store

Oblíbená aplikace Snapseed se dočkala aktualizace, která už k tak širokým možnostem tohoto editoru nově přidává dvojexpozici a nástroje Rozšíření a Pozici.

Vývojáři aplikace Snapseed dodržují pravidelný tříměsíční interval mezi velkými aktualizacemi titulu a po editaci tváří a vyvážení bílé nyní přidávají další rozšíření. Tentokrát přišla řada hlavně na dvojexpozici. Přibyly však ještě zajímavé nástroje Rozšíření a Pozice.

 

Dvojexpozice

Princip dvojexpozice je relativně jednoduchý. Jde v něm o to, že do editoru nahrajete dva snímky, které se překrývají. Mohou být shodné a třeba jen zrcadlené nebo překlopené, mohou ale být také úplně odlišné a spolu nesouvisející.

Ve Snapseedu najdete dvojexpozici jako poslední v nabídce filtrů. Po jejím výběru vidíte původně nahraný snímek do aplikace, přes který můžete dát další výběrem první ikony se symbolem plus. Klasickými gesty sevřením a rozevřením prstů si jej můžete ještě polohovat.

Druhou ikonou určujete prolnutí mezi snímky a to, který z nich bude dominantním a který se více potlačí. Nejzajímavější výsledky jsou pak vytvářeny, pokud se v tmavé ploše zobrazují světlé obrysy a obráceně. Je zde ještě několik nabídek, jako Zesvětlení, Ztmavení, Odečtení, Překrytí atd. Poslední nabídkou si už jen určujete průhlednost toho kterého snímku.

 

Rozšíření

Rozšíření najdete v nabídce Nástroje a můžete jím zvětšit váš snímek. Bílé a černé je spíše nepoužitelné, pokud vaší fotografii nechcete zvýšit rozlišení a přidat monotónní rámeček. Zajímavé je však rozšíření chytré.

Rozšíření

 

To se totiž pokusí vypočítat, co by na fotografii bylo, kdybyste při jejím pořizováním stáli o krok zpět. Chybějící okraje se tak pokusí dokreslit – dopočítat. Někdy se to povede, jindy je rozšíření až příliš bijící do očí. Možnost je to zajímavá a rozhodně využitelná (v decentní míře rozšíření původního snímku).

rozšíření

 

Pozice

Nabídka Pozice přibyla do nové sekce pojmenované Obličej, kde je nově vedle Vylepšení tváří, jenž do aplikace přibylo před půl rokem. K jeho využití je tedy nutné mít na fotografii nějaký obličej (a to ideálně jen jeden), který aplikace sama detekuje.

pozice

 

Na něm pak můžete upravit velikost zorniček, míru úsměvu i ohniskovou vzdálenost a to obligátním tažením prstu po displeji – vpravo pro přidání, vlevo pro ubrání. I na mračící se tváři tak vykouzlíte úsměv, i zavřené oči dokážete rozjasnit tak, že vypadají jako z japonských anime seriálů.

Snapseed 8

 

Unikátem pak je 3D editace zobrazená symbolem tváře. Pomocí ní totiž můžete celou tváří pohybovat a mírně ji natáčet tím směrem, kterým potřebujete. Zahoďte Photoshopy, už je nepotřebujete. A pokud máte soudnost, nepotřebujete ani Facetune. Vývojáři potěšili a opravdu se těším, co přijde příště.

[appstore id=”439438619″ store=”CZ” style=”infobox”]