Sociální fotoaplikace EyeEm dostala aktualizaci na verzi 5.0

Jelikož jsem dostal nabídku od Berlínského studia na testování jejich nového updatu ještě než vyšel pro veřejnost, měl jsem šanci si ho pořádně osahat a vyzkoušet. Co je tedy nového ve verzi EyeEm 5.0? Vývojáři přidali poměrně dost nových funkcí převážně v části editace.

Nově najdete 24 nových filtrů včetně úpravy intenzity, ukázka filtrů je větší, tím pádem můžete jednodušeji vybrat ten pravý než zkoušet jeden po druhém, celkem 15 nástrojů, pomocí kterých můžete doladit veškeré neduhy své fotografie. Všechny nástroje jsou viditelné během úpravy, což usnadňuje jejich přepínání a zrychluje úpravu. Další novinkou je tap and hold funkce, která vám zobrazí fotografii před a po úpravě.

Největší novinkou a inovací je tzv. Open Edit. Vývojáři jej popisují tak, že open edit dovolí fotografům sdílet jejich dovednosti s komunitou pomocí sdílení editačního procesu s veřejností. Co to tedy znamená v praxi? Jedná se o nástroj, který sleduje celý průběh úpravy fotografie a poté ji zveřejní s vaší fotkou. Ostatní uživatelé potom mohou pomocí jednoho kliknutí na ikonku nad fotografií použít proces na svoje fotografie. Toto výrazně pomůže lidem, kteří s mobilní fotografií začínají a nejsou velmi zruční s náročnější úpravou fotografií.

Všechny dostupné nástroje (v AJ): auto-enhance, contrast, exposure, saturation, temperature, shadows, highlights, sharpen, fade, vignette, grain, crop, rotate, straighten a perspective.

 

[appstore id=“445638931″ store=“CZ“ style=“infobox“]