The Great Photo App – instantní fotoškola v aplikaci pro iOS


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Výborné


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

V tomto článku rozhodně nechci snižovat užitečnost fotokurzů, které pořádá i náš server. Nicméně ne každý má tu možnost osobně se takového kurzu zúčastnit. No a právě pro vás je tady aplikace pod názvem The Great Photo App, která vám ukáže základní, ale i pokročilé techniky fotografování.

O aplikaci

Aplikace je aktuálně ve verzi 2.2, její velikost je 69 MB, nicméně dokoupením jednotlivých lekcí uvnitř aplikace její objem několikanásobně naroste. Cena aplikace je 2,99 EUR, případně může být na omezenou dobu v rámci promoakce poskytována zdarma. Kompatibilní systém je iOS 8 a vyšší na zařízení iPhone a iPad. Jazyková mutace bohužel není v češtině.

 

Jak to celé funguje

IMG_1267

 

Rozhraní aplikace funguje nezvykle na šířku. Při prvním spuštění máte možnost výběru jazykové mutace. Posunutím obrazovky do levé části se dostanete do prvního módu Basic. Zde když kliknete na Open, tak může první lekce začít.

 

IMG_1268

 

Přivítá vás úvodní obrazovka lekce, kterou spustíte kliknutím na nápis Launch.

 

IMG_1272

 

Tato první lekce je součástí aplikace, takže jí není třeba dokupovat. Po té, když se dostanete do instruktáže, máte ve spodní části úkol, který je třeba splnit. Klikněte na nápis Start a můžete začít.

 

IMG_1273

 

Tímto způsobem procházíte všechny lekce, nebo pouze ty, které vás zajímají. Ostatní lekce je třeba dokoupit v rámci In App nákupů přímo v aplikaci, nicméně většina z nich je zdarma.

 

IMG_1276

 

Na následujícím videu je znázorněna funkčnost samotné aplikace:

 

[vimeo 105260397 w=500 h=281]

 

Závěr

Aplikace na mě působí velice profesionálním dojmem, její netradiční uspořádání – na šířku, je přirozenější, obzvlášť pro nás co fotografujeme. Určena je především začínajícím fotografům, ale i ti zkušenější si zde najdou pár tipů, které je posunou dál v jejich koníčku. Vřele doporučuji všem, co to s fotografií myslí vážně.

Pokud však přece jen dáváte přednost osobnějšímu přístupu, navštivte náš kurz iPhonefotografie, který se koná již 14. 11. 2015. Budeme se na vás těšit.

 

[appstore id=“766214869″]