6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem (3.díl)

Proč někteří lidé dokáží vytvořit úžasné fotografie iPhonem? A proč vaše vlastní fotky nikdy takové nebyly? Stačí se jen učit a můžou být takové. V tomto seriálu si ukážeme 6 tipů, které vám pomohou popostrčit vaše výtvory dál!

S třetím tipem z celkových šesti se podíváme na naprosto zásadní věc, která je nejdůležitější pro zlepšení vašich fotografických dovedností. A to sice neustále fotit!

Jediný způsob, jak se jako fotograf zlepšit, je fotit, fotit a fotit. Samozřejmě, můžete přemýšlet o spoustě kompozic, vylepšeních a dumat nad inspirací, ale praxi se nic nevyrovná.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zpracováno ve VSCO s předvolbou E6

Žijeme v digitální éře a tak je snadné dělat stovky a tisíce fotografií v jediný den. Nemusíte nic vyvolávat, trávit hodiny v temné komoře a rovnou se můžete rozhodnout, zda snímek má cenu uchovat nebo ho nenávratně smazat. Využijte toho a zaplňte pořádně alba v iPhonech. I tak zjistíte daleko víc o zákonitostech fotografie.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zpracováno ve VSCO s předvolbou A3

Když budete více fotit, nebude to jen o tom, trumfovat se, že jste překonali počet fotek z minulého dne. Je to také o tom, že se budete snažit fotit různými způsoby a v různých úhlech. Vyzkoušíte více druhů osvětlení, kompozic a v neposlední řadě aplikací.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zpracováno ve VSCO s předvolbou A4

Podívejte se na každou fotografii a analyzujte, co fungovalo a co ne. Studujte své fotografie a objevujte, jaký úhel je nejlepší. Jaké světlo má nějvětší vliv na výsledek a jaký předmět je zajímavý.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zpracováno ve VSCO s předvolbou B5

V následném zpracování a editaci vytvořte několik úprav a sledujte, která je nejlepší. Experimentujte s různými styly editace. Zaměřte se na barvy, kontrast, textury a filtry.

Analyzujte každý den a odpovídejte si na otázky, proč jste s fotografií spokojeni a proč ne. Možná budete překvapeni, k jakým závěrům dojdete.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zpracováno ve VSCO s předvolbou P5

 

Je zřejmé, že můžete být omezeni časem. Dnes ho nikdo nemá nazbyt. Proto foťte, jak to jen jde. Až půjdete z práce domů, před večeří, o polední pauze, prostě vždy, jak máte alespoň minutu času. Spojte focení s procházkou, návštěvou obchodu nebo městskou hromadnou dopravou.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zpracováno ve VSCO s předvolbou M5

 

Fotit, upravovat a analyzovat. To jsou základní poučky z tohoto tipu. Věříme, že se díky nim budete zase o něco více zlepšovat.

Seriál bude pokračovat zase příště čtvrtou částí. Pokud se chcete zlepšit ve svých fotografických výtvorech a používáte k fotografování často iPhone, mrkněte na náš workshop iPhone fotografie.

Zdroj: iphonephotographyschool.com