Aktualizace zásadních fotoaplikací (18. až 20. týden 2015)Vývojáři mobilních aplikací se stále snaží vylepšovat stávající tituly novými funkcemi, schopnostmi, možnostmi a vymoženostmi. Co za aktualizace tedy nabídl jablečný obchod App Store v 18. až 20. týdnu roku 2015?

 

Splice

Vývojáři této aplikace na tvorbu videí z vašich fotek, připravili velikou aktualizaci, která z ní dělá zcela nový titul. Je rychlejší, stabilnější, své výtvory lze rovnou z aplikace odesílat na sociální sítě nebo jen zprávou. Rozšířila se i hudební knihovna s defaultními skladbami i zvukovými efekty, byly také vylepšeny efekty grafické.

Splice

 

Nově také můžete svým výtvorům přidávat text o různých barvách, stylech a fontech. Nesmí chybět ani Ken Burns animace. S touto aktualizací také přišla speciální akce, kdy v aplikaci můžete bezplatně podstoupit In-App nákup na odstranění loga (watermark) z výsledného snímku. Ušetříte tak 0,99 €.

icon
Splice - Video Editor & Maker (562 ratings) Bending Spoons Apps IVS Photo & Video, Entertainment Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Replay Video Editor

Replay je aplikace Splice velice podobná. I ona umí sestříhat video z vašich snímků, jen na to jde trochu jinak. Slávu jí zajistila hlavně účast na jedné z Apple Keynote, kde byly prezentovány její možnosti a schopnosti. Díky tomu je také lídrem mezi aplikacemi tohoto typu. S touto aktualizací přibyl v titulu nový efekt pro vaše výsledná videa pojmenovaný FLICK. Dostupný je po podstoupení In-App nákupu v hodnotě 0,99 €.

 

Dále byla vylepšena práce s barvami ve filtrech, a pokud nyní použijete ve videu zpomalení (Slo-Mo), tak se k němu zpomalí i přehrávaná hudba. Důležité vylepšení je také to, že Replay nyní využívá méně paměti v zařízení a tím je stabilnější. Několikrát se mi samotnému stalo, že při práci na iPadu Air aplikace spadla. Tuto optimalizaci tedy rozhodně vítám více než jakékoli rozšíření.

icon
Quik - GoPro Video Editor (3465 ratings) GoPro, Inc. Photo & Video, Travel Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Burstio

O této české aplikaci na tvorbu GIF souborů z vašich sekvenčních fotografií jste si na iPhonefoto mohli přečíst samostatnou recenzi. Nyní přišla na světlo světa její první větší aktualizace. Přibyly v ní další možné směry přehrávání vašich GIFů a to sice možnost pustit jej pozpátku, nebo jako yo-yo bounce. Vyjma toho bylo také značně vylepšeno uživatelské rozhraní.

Burstio

 

icon
Burstio – Animate your burst photos (9 ratings) Michal Kos Photo & Video, Utilities 25 CZK Stáhnout aplikaci

 

Instagram

A zase ta nejpopulárnější obrázková síť. Tentokrát přišla se třemi novými fotografickými filtry – Lark, Reyes a Juno. Zároveň přibyla ještě jedna zajímavá novinka. Nově můžete používat v kombinaci s hashtagy i emotikony neboli smajlíky.

 

Se spuštěním prodeje Apple Watch pak přibyla pro jejich majitele plná podpora této sociální sítě. Do jaké míry je na nich Instagram použitelný, ale už musí posoudit sami. Další změny jsou pak už jen kosmetické a týkají se zobrazení označení „To se mi líbí“ a komentářů pod publikovaným snímkem. Tyto dva grafické prvky mají nový vzhled, jsou více viditelné a lépe přístupné.

icon
Instagram (190334 ratings) Instagram, Inc. Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci