Soutěž MR. Fotostream skončila. Tušíte, kdo se stane jejím absolutním vítězem?

Byla to první a zároveň testovací soutěž v krátké historii nového magazínu iPhonefoto.cz. Ano, je to tak, přátelé. V pondělí 9. 12. o půlnoci jsme definitivně uzavřeli sběr vašich fotografií v klání MR. FOTOSTREAM, které trvalo přesně měsíc. Poslali jste nám slušnou porci fotografií, z nichž některé jsou opravdu vydařené, jiné o něco horší.

Mr. Fotostream final

Ale proč nedat prostor každému, kdo se alespoň trochu snaží, a rád by se třeba v iPhone fotografii dál zlepšoval. Je určitě fér napsat, že přišly i takové obrázky, které jsme zkrátka do naší galerie FOTOSTREAM neschválili. Nicméně věřím, že to jejich autory neodradí v další tvorbě. Chtěl bych vám touto cestou poděkovat za váš zájem. Přeci jenom, v době populárních sociálních sítí, jakými jsou třeba Facebook, Instagram, Twitter nebo třeba Eyeem, je pro mě každý váš příspěvek motivací.  A zároveň důkazem, že spustit podobnou galerii mělo a má význam. Nechceme být mamutí, chceme být komunitní. Zároveň musím ale oznámit, že naše první soutěž byla tak trochu testem a prověrkou. V dalších kolech budeme při schvalování vašich obrázků přísnější a vybíravější. Ne snad proto, že bychom chtěli kastovat a odradit začínající autory. Naopak. Toužíme po tom, aby se fotogalerie na iPhonefoto.cz stala v budoucnu reprezentativní ukázkou toho, co všechno se dá telefonem iPhone ve vztahu k fotografii a vizuální tvorbě zaznamenat.

A teď k výsledkům. Jak jsem slíbil již na začátku, oznámíme tři nejlepší snímky a jejich autory nejpozději v neděli, 15. prosince. Aby byl výběr trochu fér a ne jen náš (tedy můj) osobní, požádal jsem o spolupráci známého českého fotoreportéra Jana Šibíka. Věřím, že do neděle vše stihneme, jak jsme si naplánovali, a nejpozději večer vítěze zveřejníme. A také rozdáme tři ceny, z nichž tou první je set objektivů Olloclip. Ještě jednou díky za váš zájem. Už nyní se těším na další fotografie v příštích soutěžích, ale i mimo ně.

P.S. Nejčastěji zobrazovaným snímkem v rámci naší soutěže je fotografie s názvem PORTRÉT od autora s přezdívkou GORSKY. Prohlédnout si ho můžete v tomto článku nahoře a nebo ZDE. No, sám jsem zvědavý, jestli se dostane mezi trojlístek nejlepších.