Nejlepší mobilní telefon s duálním objektivem je HTC U12+. iPhone X je pátý

V DxO Mark otestovali nejnovější telefon společnosti HTC s označením U12+. Už od jeho představení měl velké ambice, které nyní naplnil. iPhone X tak klesl na páté, respektive šesté místo tohoto žebříčku.

Prestižní žebříček DxO Mark stále vede Huawei P20 Pro, který má však výhodu ještě jednoho objektivu navíc. Mobilním telefonům, které jsou osazeny dvěma objektivy, nyní nově vládne právě HTC U12+. O jediný bod tak překonal model Huawei P20.

HTC U12

Pět bodů rozdílu

HTC U12+ v testu získalo 103 bodů (106 za fotografii, 95 za video). Hlavní jeho kamera poskytuje uživateli 12MPx rozlišení s f/1.75, teleobjektiv s 2× optickým přiblížením pak nabízí 16MPx s f/2.6. Přítomna je optická stabilizace i možnost natáčení 4K videa při 60 fps.

HTC U12

Skvělé podání barev, rychlé automatické ostření, kvalitní přiblížení, povedený bokeh a minimum artefaktů jsou hlavní předností tohoto telefonu od tchajwanského výrobce HTC. Zlepšit by se mohlo zejména HDR a trochu ztrácející se detaily u dvojnásobného přiblížení teleobjektivem. Video poskytuje výtečnou stabilizaci, správně také doostřuje, šum je pak minimální. I jemu ale dělá problém HDR, kdy často vznikají nepříjemné přepaly.

Nejvýše umístněným modelem Applu je jeho iPhone X, který má na svém kontě 97 bodů (101 za fotografii, 89 za video). Je tak na pátém místě co se duálních modelů týče a na šestém celkově, pokud počítáte i Huawei P20 Pro se třemi objektivy.

Zdroj: DxO Mark