iPhone X ve fotografickém testu DxO Mark neporazil Google Pixel 2 a je tak až na druhém místě

DxO

A je rozhodnuto. Výsledky DxO Mark hovoří jasně. Nejlepším fotomobilem roku 2017 se stává Google Pixel 2. I když tím nejoblíbenějším bude jistě nějaký ze stáje značky Apple.

Za poslední měsíc měli odborníci v DxO na pilno. Na trh byl totiž uveden značný počet top modelů telefonů různých značek a oni měli za úkol otestovat jejich fotografické dovednosti. Po iPhonech 8, Samsungu Galaxy Note 8, Google Pixelu 2 i Huawei Mate 10 Pro přišel na řadu také iPhone X. A nezvítězil.

Dxo

 

Ve fotografii nejlepší, video ho ale táhne dolů

Král tedy žije dál a iPhone X se řadí až za něho. Předčil ho sice, co se fotografických schopností týče, v pořizování videozáznamu ale příliš neexceloval a proto má v součtu o bod méně než Google Pixel 2. Toho navíc v dohledné době jen tak někdo nesesadí. V sekci foto iPhone X získal, jako dosud jediný telefon, 101 bodů, ve videu pak 89. Výsledná známka má hodnotu 97, která jej řadí na sdílenou druhou příčku s modelem Huawei Mate 10 Pro.

iPhone X 3

iPhone X 4

Co se Fotografie týče, je telefon chválen za velmi dobrou expozici s dobrým stínováním i detaily v HDR scénách. Vyniká i přesným vykreslováním barev a vyvážení bílé za jakýchkoli světelných podmínek, nízkou úrovní šumu i třeba za přirozený bokeh efekt. Brzdí jej někdy pomalejší autofocus, podexponované snímky při použití přisvětlení, které rádo vytváří efekt červených očí.

iPhone X 5

Z testu telefon jako poražený rozhodně nevychází. Pořád jen se jedná o jisté naměřené hodnoty mísící se s osobními dojmy. Jde o to, že Google Pixel 2 se bude rozšiřovat velice pomalu a je otázkou, zda se k nám podívá i oficiální a ne jen tou „šedou“ cestou. Apple a jeho iPhony by se měli bát konkurence spíše z druhé strany, než té západní.

Dxo

Takový Huawei Mate 10 Pro, i díky své cenovce, může mnohé mobilní fotografy přilákat. Otázkou zůstává, s čím přijde Sony a HTC, jehož model U11 jeden čas samotný žebříček také vedl. Fotografie v článku jsou zmenšené, pro zobrazení jejich plné kvality se podívejte na celý test, který si můžete přečíst zde.

Zdroj: DxOmark.com

Tags from the story
, , ,