Tip: Jak fotit zvířata, aby neutekla a pěkně zapózovala

Jak fotit zvířata

Jako fotit zvířata, klasicky své domácí mazlíčky, tedy psy, kočky nebo třeba i králíky, aby z toho byla fajn fotka a nemuseli jste se za ni stydět?

Focení zvířat je sakra těžká řehole. Neposlouchají, pořád někam odbíhají a rozhodně vás nebudou poslouchat. Když tedy chcete pořídit hezkou fotku svého pejska, vyhraďte si na to více času, než si původně myslíte. Nebudete potřebovat těžké foťáky s velkými objektivy, všechno zvládne váš iPhone.

Dejte mu pamlsek a hrajte si

Nedovedu si představit, že mě můj pes poslechne. Vždy ho radši uplatím a to nejčastěji nějakou dobrotou. Připravte si tak pytlík odměn a nabitý iPhone. Víc potřebovat nebudete.

Základem všeho je fotografovat mazlíčka z jeho výšky. Nikoliv z vaší! Proto si podřepněte, klekněte nebo rovnou lehněte a mějte iPhone ve výšce jeho očí, na které taky budete ostřit. Snažte se jít co nejblíže to půjde a využijte buď režim Portrét pro větší rozmazání pozadí, nebo to nechte na optice a čím více budete zaostřenému objektu, tím více se pozadí rozmaže.

Tip: Jak fotografovat děti, aby z toho byla použitelná fotka

Jak fotit zvířata efektivně

Při focení používejte sekvenční snímání a funkci Live Photos. Budete tak mít více fotografií, protože spousta z nich se nepodaří a díky Live Photos si budete moct vybrat z 3sekundové animace ten správný moment, kdy se pejsek výjimečně podíval na vás.

Jak fotit zvířata

Nezapomínejte na správnou kompozici. Pokud jste spíše začátečník, vyvarujte se středovému umístění a snažte se pejska mít na fotografii ve zlatém řezu. K tomu vám pomůže mřížka, kterou lze zapnout v Nastavení – Fotoaparát – Mřížka. Při fotografování se snažte umístit hlavní objekt do jednoho ze 4 průsečíků mřížky.

Navštivte naše workshopy focení iPhonem

Fotografování iPhonem není žádná věda, ale náš 4hodinový workshop vám odhalí všechna tajemství, jak si tuto činnost rychle osvojit a během chvilky tak zlepšit svoje fotky. Nejbližší workshop je vypsán na sobotu 27. 7. od 10.00 v centru Prahy. Objednat se můžete dole pod článkem. Více informací s referencemi a podrobným programem najdete zde.

    Jméno a příjmení *

    E-mail *

    Telefon *

    Vaše poznámky