Olloclip představil nové řešení uchycení jeho objektivů. A je jiné, než byste možná čekali

Olloclip představuje nové předsádky pro telefony iPhone vždy nedlouho poté, co je Apple ukáže světu. Tentokrát je to ale jinak. Tentokrát se také nejedná o řešení jen pro iPhone.

Ještě před tím, než Apple 12. září ukáže světu nové telefony iPhone, představila společnost Olloclip nové řešení uchycení jejích objektivů. A to má kompletně rozdílnou podobu, než na kterou jsme od ní byli zvyklí. Do teď se předsádky na iPhone nasouvali vždy z té strany, kde byla čočka fotoaparátu, přičemž každá generace předsádek měla specifické tělo dle proporcí samotného telefonu.

Multi-Device Clip

Olloclip se ale pravděpodobně inspiroval na druhé straně oceánu, kde se řežou optiky pro mobilní telefony o různých jejich kvalitách jak na běžícím pásu. Ty jsou obvykle uchyceny na jednoduchém mechanizmu kolíku. Ano, řešení americké značky je trošku propracovanější, ve finále to ale tak růžové být nemusí. Čínské produkty se totiž často nepodaří přesně ustavit na čočku fotoaparátu a podle toho také vypadají výsledky. Jak se s tímto popasuje Olloclip, zatím není přesně známo, obrázků totiž k dispozici příliš nemáme.

 

Univerzální Multi-Device Clip

Důležité je to, že toto řešení bude variabilní napříč telefony o různé jejich šíři. Olloclip uvádí, že jeho Multi-Device Clip půjde použít se zařízeními disponujícími až 12mm šíří. A to nehledě na to, jestli používáte krycí sklo displeje, nebo máte telefon neustále v krytu. Samozřejmostí je využití s hlavní i čelní kamerou. Protože je přítomen Connect X systém (ten z iPhonu X), můžete použít vaše již koupené čočky. Ty ale půjdou pořídit i jednotlivě a to za 45 dolarů za kus.

Znamená to, že budete mít jeden klip, který si s jedním objektivem koupíte za 60 dolarů a pak řadu objektivů, které v něm budete měnit. A to nehledě na modelu vašeho telefonu. Ať už to budou staré iPhony, aktuální iPhony, nově plánované iPhony, jakékoli Samsungy, Google Pixely, telefony od HTC, Xiaomi, Huawei a dalších.

Multi-Device Clip

Objektivy lze pořídit dva širokoúhlé (120 nebo 155 stupňů), ten s dvojnásobným přiblížením, 180stupňové rybí oko s 15násobným makrem, či 7, 14 a 21násobné makro. Všechny tyto objektivy jsou již ke koupi pro iPhone X. Multi-Device Clip bude dostupný do konce září. Jestli Olloclip představí i speciální řešení pro budoucí iPhony, je tak nyní otázkou. Tento univerzální klip je přece jen výhodnější, a to i proto, že jej můžete půjčit třeba přátelům, ať již mají telefon jakýkoli. Ještě je ale třeba počkat si na výsledky, jak se s ním bude vlastně fotografovat.

Zdroj: Olloclip.com