Prisma dostala velkou aktualizaci – čtverec už nevládne světu

fotoaplikace

V aplikaci se udály dvě velké změny. První je, že čtverec už není jediným použitelným formátem editace snímku a to, že Prisma přichází s trochu jinou sociální sítí.

Stejně jako už delší dobu nevládne Instagramu, odchází čtvercový formát do postranní i v titulu Prisma. Nyní tak nemusíte pracovat jen s formátem 1:1 (rozlišení 1 080 x 1 080 pixelů), ale klidně i se snímky pořízenými na výšku, nebo s plným využitím celé šíře fotografie.

 

Vaše „místní“ sociální síť

Prisma přichází i s integrací sociální sítě, do které své výtvory nahráváte. Díky geolokačním datům, které snímek obsahuje, bude ale zobrazen jen uživatelům ve vašem okolí. Dle toho, jak se ale bude líbit, bude jeho dosah růst.

Je to zajímavý koncept, který může bavit více, než klasické sledování uživatelů nějaké sítě. Otázkou je, jak to bude s uživateli. Každá nová sociální síť totiž trpí jejich nedostatkem. Přesvědčily nás o tom aplikace Pablo, Ello, nebo třeba i Polaroid Swing (přečíst více o těchto aplikacích si můžete v SuperApple magazínu Leden-únor 2017). Zatím to na nějaké, kdo ví jaké, umění nevypadá, většina uživatelů na to totiž jde přes spoře (anebo vůbec) oděné ženštiny.

Každá nová sociální síť trpí nedostatkem uživatelů. Jak na tom bude Prisma?

Díky tomu, že ale byla Prisma samotným Apple vyhlášena jako nejlepší aplikace pro iPhone roku 2016, dalo by se doufat, že vykročeno má dobře. Pobláznila totiž nejen svět sociálních sítí. Na Instagramu a Facebooku v ní byla editována každá druhá fotka a ještě dnes mají mnozí uživatelé těchto sociálek své profilové obrázky prohnané právě algoritmem aplikace Prisma.

Ta, i když vlastně až tak nic nového nepřinesla, uchvátila svým pojetím a nabídkou přerodu vašich fotografií v díla světových mistrů. To navíc ve velice přehledném, čistém a rychlém rozhraní, bez nutnosti platit byť jediné euro. Nyní se její funkčnost ještě více rozrůstá a kdo ví, co nás čeká příště.

Při ukládání vašeho výtvoru jej právě do nové sociální sítě můžete odeslat. Jde mu dát popis, snímek se označí i takovým štítkem, jak se jmenuje aplikovaný filtr na fotografii. Můžete zde dávat „To se mi líbí“ a jednotlivé uživatele sledovat, stejně jako oni mohou označovat a sledovat vás.

[appstore id=“1122649984″ store=“CZ“ style=“infobox“]