Jaké jsou ty nejlepší aplikace z App Store na profesionální editaci fotografií?

ikona


Máte galerii fotek ve svém iPhonu plnou snímků z právě skončeného léta, kterými se potřebujete probrat? Tyto aplikace z App Store vám v tom rády pomohou.

aplikace

 

Seznam aplikací z kolekce „Professional photo editing“ z App Store:

 

SKRWT

Perfektní aplikace na narovnávání, deformaci a ořez fotografií. Umožňuje přesnější nastavení než třeba univerzálnější Snapseed. Pokud často fotografujete architekturu a potřebujete přesné linie, vyzkoušejte.

icon
SKRWT (8 ratings) Mathaeus Jagielski Photo & Video 49 CZK Stáhnout aplikaci

 

Relook

Aplikace pro všechny, kteří fotí portréty a chtějí retušovat nějakou tu nedokonalost na tváři. Velice podobným titulem je třeba aplikace Facetune, na kterou vyšla recenze z per redaktorů iPhonefoto v SuperApple Magazínu Březen – duben 2016.

icon
Relook ( ratings) Sumoing Ltd Photo & Video, Productivity 99 CZK Stáhnout aplikaci

 

Obscura Camera

Camera obscura (temná komora, dírková komora – pinhole) je optické zařízení používané jako pomůcka malířů a předchůdce fotoaparátu. Obscura Camera je aplikace od vývojáře Bena McCarthyho, která je vyvedená v minimalistickém designu tak, aby její ovládání bylo co nejjednodušší. S aplikací snímek nejen pořídíte, ale i upravíte.

icon
( ratings) Stáhnout aplikaci

 

Infiltr

Aplikace infiltr vám poskytne zcela nový pohled na aplikování filtrů vašim snímkům. Stačí vám totiž přiložit prst na scénu a pohybovat s ním po ní. V závislosti na tom, kam svým prstem pojedete, bude se její vzezření měnit. Toto však funguje nejen v postprodukční editaci, ale ještě před pořízením snímku přímo v aplikaci. Filtr umí infiltr přidat i vašim videozáznamům nebo panoramatickým snímkům, čímž se každá aplikace chlubit rozhodně nemůže.

icon
Infltr - Infinite Filters (63 ratings) Yooshr Ltd Photo & Video, Entertainment Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Pixelmator

Pixelmator je, dalo by se říci, jednodušší Photoshop. Své fotografie můžete klonovat, deformovat, vyvažovat bílou, upravit jim sytost, ostrost a kontrast barev. Lze použít i různé nástroje a zbavit se tak nepříjemných nedokonalostí, též můžete do fotografií kreslit a přidávat různé objekty.

icon
Pixelmator (57 ratings) Pixelmator Team Photo & Video, Productivity 129 CZK Stáhnout aplikaci

 

Adobe Lightroom

Tato aplikace společnosti Adobe je dostupná zdarma a obsahuje základní nástroje aplikace Lightroom pro počítače přímo ve vašem iPhonu. Navíc umí na iPhonu 7 a 7 Plus fotit do RAWu.

icon
Adobe Lightroom Photo Editor (679 ratings) Adobe Inc. Photo & Video, Productivity Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Darkroom

Potřebujete-li základní úpravu s možností editace RGB křivek, máte jasného vítěze klání „Jaký titul použít“. Jedná se o maximálně jednoduchý editor, který si osvojíte během okamžiku.

icon
Darkroom – Photo Editor (169 ratings) Bergen Co. Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Union

Union je aplikace spadající pod vývojáře Pixite LLC, kteří stojí za tituly Fragment, LoryStripes, Tangent, Matter a Shift. Union konkrétně zvládá vystřihnout objekt z jedné fotky a vložit jej do jiné.

icon
Union - Combine & Edit Photos (11 ratings) Pixite Inc. Photo & Video, Productivity Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Polarr

Polar Photo Editor – Photo Editing Tools for All (jak se celým názvem aplikace jmenuje) je plně vybavený editační nástroj. Nabízí jednu z nejlepších korekcí barev a nastavení expozičních nástrojů. Jako jeden z mála obsahuje také práci s RGB křivkami.

icon
Polarr Photo Editor (609 ratings) Polarr, Inc. Photo & Video, Utilities Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Filters for iPhone and iPad

Aplikace Filters for iPhone and iPad vám poskytne více jak 800 filtrů, textur, odlesků světla, vintage filmů a vizuálních efektů, které můžete na své fotografie aplikovat. Je třeba dodávat více?

icon
Filters for iPhone and iPad ( ratings) LateNite Apps Photo & Video 49 CZK Stáhnout aplikaci

 

 

Colorburn

Jestliže předchozí titul nabídl filtrů 800, Colorburn vám jich dá rovnou 1 000. Navíc poskytuje tvorbu koláží, označení filtrů jako oblíbených a mnoho dalšího.

icon
Colorburn (12 ratings) Xiaodong Wang Photo & Video, Utilities 19 CZK Stáhnout aplikaci

 

Mextures

Skvělá aplikace pro práci s barevnými filtry. Ty dovoluje aplikovat v nejrůznějších vrstvách a tzv. formulích. Na filtrech se podílejí i profesionální fotografové, kteří nabízejí svoje vytvořené formule k nákupu.

icon
Mextures (19 ratings) MEREK DAVIS COM, LLC Photo & Video 49 CZK Stáhnout aplikaci

 

PicsArt

Aplikace PicsArt umí vaše fotografie přetvořit do uměleckého díla. Nebo se o to alespoň pokusí. Minimálně však vaše fotografie značně obzvláštní, protože jim vyjma zajímavých filtrů můžete přidat i kliparty a různé samolepky.

icon
PicsArt Photo Editor + Collage (2456 ratings) PicsArt, Inc. Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Photo Editor by Aviary

V této aplikaci můžete využít profesionálně navržené filtry, které zjednodušují úpravy a odstraňují různé skvrny na snímku.

icon
( ratings) Stáhnout aplikaci

 

Snapseed

Snapseed zvládne vše, jen fotografovat se s ním nedá. Ono to tedy jde, ale nenabídne vám žádnou pokročilejší funkci, proto je lepší ohlédnout se jinde. Na editaci je to ale těžký kalibr, kterého jen tak nějaká konkurence z trůnu nesesadí.

icon
Snapseed (343 ratings) Google LLC Photo & Video, Lifestyle Zdarma Stáhnout aplikaci