Jaké jsou ty nejlepší aplikace z App Store na profesionální editaci fotografií?

ikona

Máte galerii fotek ve svém iPhonu plnou snímků z právě skončeného léta, kterými se potřebujete probrat? Tyto aplikace z App Store vám v tom rády pomohou.

aplikace

 

Seznam aplikací z kolekce „Professional photo editing“ z App Store:

 

SKRWT

Perfektní aplikace na narovnávání, deformaci a ořez fotografií. Umožňuje přesnější nastavení než třeba univerzálnější Snapseed. Pokud často fotografujete architekturu a potřebujete přesné linie, vyzkoušejte.

[appstore id=”834248867″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Relook

Aplikace pro všechny, kteří fotí portréty a chtějí retušovat nějakou tu nedokonalost na tváři. Velice podobným titulem je třeba aplikace Facetune, na kterou vyšla recenze z per redaktorů iPhonefoto v SuperApple Magazínu Březen – duben 2016.

[appstore id=”990928352″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Obscura Camera

Camera obscura (temná komora, dírková komora – pinhole) je optické zařízení používané jako pomůcka malířů a předchůdce fotoaparátu. Obscura Camera je aplikace od vývojáře Bena McCarthyho, která je vyvedená v minimalistickém designu tak, aby její ovládání bylo co nejjednodušší. S aplikací snímek nejen pořídíte, ale i upravíte.

[appstore id=”915939220″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Infiltr

Aplikace infiltr vám poskytne zcela nový pohled na aplikování filtrů vašim snímkům. Stačí vám totiž přiložit prst na scénu a pohybovat s ním po ní. V závislosti na tom, kam svým prstem pojedete, bude se její vzezření měnit. Toto však funguje nejen v postprodukční editaci, ale ještě před pořízením snímku přímo v aplikaci. Filtr umí infiltr přidat i vašim videozáznamům nebo panoramatickým snímkům, čímž se každá aplikace chlubit rozhodně nemůže.

[appstore id=”935623257″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Pixelmator

Pixelmator je, dalo by se říci, jednodušší Photoshop. Své fotografie můžete klonovat, deformovat, vyvažovat bílou, upravit jim sytost, ostrost a kontrast barev. Lze použít i různé nástroje a zbavit se tak nepříjemných nedokonalostí, též můžete do fotografií kreslit a přidávat různé objekty.

[appstore id=”924695435″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Adobe Lightroom

Tato aplikace společnosti Adobe je dostupná zdarma a obsahuje základní nástroje aplikace Lightroom pro počítače přímo ve vašem iPhonu. Navíc umí na iPhonu 7 a 7 Plus fotit do RAWu.

[appstore id=”878783582″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Darkroom

Potřebujete-li základní úpravu s možností editace RGB křivek, máte jasného vítěze klání „Jaký titul použít“. Jedná se o maximálně jednoduchý editor, který si osvojíte během okamžiku.

[appstore id=”953286746″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Union

Union je aplikace spadající pod vývojáře Pixite LLC, kteří stojí za tituly Fragment, LoryStripes, Tangent, Matter a Shift. Union konkrétně zvládá vystřihnout objekt z jedné fotky a vložit jej do jiné.

[appstore id=”849145835″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Polarr

Polar Photo Editor – Photo Editing Tools for All (jak se celým názvem aplikace jmenuje) je plně vybavený editační nástroj. Nabízí jednu z nejlepších korekcí barev a nastavení expozičních nástrojů. Jako jeden z mála obsahuje také práci s RGB křivkami.

[appstore id=”988173374″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Filters for iPhone and iPad

Aplikace Filters for iPhone and iPad vám poskytne více jak 800 filtrů, textur, odlesků světla, vintage filmů a vizuálních efektů, které můžete na své fotografie aplikovat. Je třeba dodávat více?

[appstore id=”972426013″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

 

Colorburn

Jestliže předchozí titul nabídl filtrů 800, Colorburn vám jich dá rovnou 1 000. Navíc poskytuje tvorbu koláží, označení filtrů jako oblíbených a mnoho dalšího.

[appstore id=”899003026″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Mextures

Skvělá aplikace pro práci s barevnými filtry. Ty dovoluje aplikovat v nejrůznějších vrstvách a tzv. formulích. Na filtrech se podílejí i profesionální fotografové, kteří nabízejí svoje vytvořené formule k nákupu.

[appstore id=”650415564″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

PicsArt

Aplikace PicsArt umí vaše fotografie přetvořit do uměleckého díla. Nebo se o to alespoň pokusí. Minimálně však vaše fotografie značně obzvláštní, protože jim vyjma zajímavých filtrů můžete přidat i kliparty a různé samolepky.

[appstore id=”587366035″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Photo Editor by Aviary

V této aplikaci můžete využít profesionálně navržené filtry, které zjednodušují úpravy a odstraňují různé skvrny na snímku.

[appstore id=”527445936″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Snapseed

Snapseed zvládne vše, jen fotografovat se s ním nedá. Ono to tedy jde, ale nenabídne vám žádnou pokročilejší funkci, proto je lepší ohlédnout se jinde. Na editaci je to ale těžký kalibr, kterého jen tak nějaká konkurence z trůnu nesesadí.

[appstore id=”439438619″ store=”CZ” style=”infobox”]