Snapseed, Instagram a VSCO Cam – aktualizace fotoaplikací (14. a 15. týden 2015)Vývojáři mobilních aplikací se stále snaží vylepšovat stávající tituly novými funkcemi, schopnostmi, možnostmi a vymoženostmi. Co za aktualizace tedy nabídl jablečný obchod App Store v 14. a 15. týdnu roku 2015?

Snapseed

Je tomu opravdu dlouho, co tato aplikace dostala aktualizaci přinášející nějaké opravdové novinky. Snapseed ve verzi 2.0.0 je téměř novou aplikací, které zůstalo jen její jméno. Změnila se nejen ikona aplikace, ale i celé její rozhraní. To je nyní ve flat designu poplatnému celému systému iOS od jeho sedmé verze (tuto aktualizaci však nainstalujete jen na zařízení s iOS 8). Zároveň také odkazuje k nejnovější verzi konkurenčního Androidu (Lollipop), protože Snapseed je aplikace koupená Googlem. Mimo vzhledu se uživatelé aplikace dočkali i nových funkcích.

Funkce Stack vám ukáže veškeré úpravy snímku v průběhu jeho editace, kdy je můžete i kopírovat a použít je na snímek jiný – po vzoru aplikace VSCO Cam, která podobnou funkci představila nedávno. Přibylo i pět filtrů a jeden nástroj štětce, který dokáže editaci aplikovat jen do vámi daných oblastí fotografie. Aplikace už je plně optimalizovaná i pro displeje iPhonů 6  a 6 Plus.

icon
Snapseed (332 ratings) Google LLC Photo & Video, Lifestyle Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Instagram

Tak a je to tady. Po řadě aktualizacích, které přinášely jen drobné opravy, přichází zase jedna z těch větších, kterou jsme mohli vidět naposledy v prosinci. Tato přináší dva nové kreativní nástroje, kterými je úprava barvy a vyblednutí. S nástrojem Color si tedy můžete pohrát s barvou stínů na vašem snímku. Fade efekt vám naopak jejich případnou agresi zase pomůže potlačit.

 

icon
Instagram (183146 ratings) Instagram, Inc. Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

 

VSCO Cam

Jedná se o trošku jinou aktualizaci, než které jsme zvyklí instalovat z App Storu. Je totiž jen uvnitř aplikace a nemusíte kvůli ní hnout ani prstem. Stačí titul spustit a kouknout do obchodu, ve kterém přibyl nový balík filtrů. Ten se jmenuje The Alchemy Collection a přináší deset filtrů laděných do zajímavých tónů. Tento balík je ideální pro fotografování životního stylu a třeba i portrétů. Jeho cena je 2,99 €.

vsco

 

 

icon
VSCO: Photo & Video Editor (266 ratings) Visual Supply Company Photo & Video, Lifestyle Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Rhonna Designs

V této malé avšak milé aktualizaci vývojáři zpřístupnili barvy použité při poslední vaší editaci pod nabídku More. Najdete ji v paletě barev. Hlavně ale přibyla možnost kopírování vloženého textu i s jeho nastaveními.

icon
Rhonna Designs (5 ratings) Rhonna Farrer Photo & Video, Social Networking 49 CZK Stáhnout aplikaci