Známe specifikace kamer v iPhonech 7

keynote

Na veřejnost prosákly další informace, které se týkají připravovaných iPhonů 7. Tentokrát se jedná o specifikace jejich kamerové výbavy.

Ta prosákla skrze čínskou sociální síť Weibo. Telefon iPhone 7 by měl mít 12megapixelový snímač o velikosti 1/2,6“ (oproti 1/3“ v telefonu iPhone 6s), světelnost objektivu f/1.9 (oproti f/2,2 v iPhone 6s), a velikost jednoho pixelu by měla být 1,3 µm. To větší model iPhone 7 Plus bude osazen hned dvěma 12megapixelovými kamerami, přičemž každá bude mít 1/3“ snímač a clonu f/1.9.

Keynote

Zatím se samozřejmě nejedená o nic oficiálního, ale už v minulosti se podobné úniky potvrdily jako pravdivé, takže i tentokrát se dá očekávat, že tomu tak bude. Už dříve přitom zprávy hovořily o tom, že i menší model bude mít optickou stabilizaci obrazu. Vyjma této kamerové výbavy dostanou nové iPhony i výkonnější procesor A10 a pohybový koprocesor M10.

Keynote

V menším 4,7palcovém telefonu budou 2 GB RAM oproti 3 GB RAM v iPhonu 7 Plus, jež si také zachová svou úhlopříčku displeje 5,5 palce. Baterie v menším modelu bude navýšena na 1 960 mAh, kdežto ve větším bude o půlku větší a to 2 910 mAh.

Keynote

Tyto méně viditelné změny budou doprovázeny i minimální změnou zvěnčí, kde se telefon také příliš nezmění. Očekává se jen jiné rozložení odstínění antén za pomoci plastových proužků na zádech telefonu, odstranění 3,5mm jack konektoru pro sluchátka (ty se nově budou připojovat skrze Lightning konektor), který nahradí další mikrofon a na větší variantě přibude smart konektor pro připojení externích periférií (klávesnice). Možná se dočkáme i dotykového tlačítka Domů.

 

Vše se dozvíme 7. září

Cupertinská společnost Apple už médiím rozeslala pozvánky na událost, která se uskuteční 7. září v budově Bill Graham Civic Auditorium v San Francisku. Pozvánka nese jednoduchý slogan: „See You on the 7th“ (ve volném překladu „Uvidíme se 7. září“). Tento den tedy přijdou nejen nové iPhony, očekává se ale i nová generace Apple Watch a veřejnosti budou uvolněny ostré verze operačních systémů iOS a macOS.

keynote

Anebo to bude všechno jinak. Pokud vás zajímá, jak, náš partnerský web Appliště bude pořádat tradiční přenos a přepis celé události. Tak si jej nenechte ujít, bude to zase veliké.

Zdroj: AppleInsider.com