7 tipů jak na úžasné fotografie z vaší dovolené

Je tu čas dovolených, prázdnin a různých výletů, kde rádi zaznamenáváme svoje zážitky, a proto jsme pro vás připravili 7 tipů, jak si odnést ty nejlepší fotografie a okouzlit jimi vaše okolí.

1. Zachycujte detaily

Tyto malé detaily se vám mohou zdát v tu chvíli bezvýznamné, ale věřte, že později vás vtáhnou zpátky do toho určitého okamžiku. Udělejte si čas a zachyťte ty detaily, které máte rádi, ať už je to květina, jejíž vůni znáte z domova, nebo dno koryta potůčku poseté listím, které vám vrací vzpomínky z dětství.

tip

tip

 

2. Foťte upřímnost

„A teď řekněte sýr!“ Tuto větu všichni dobře známe a máme ve svých albech spousty fotografií, kdy se my, anebo naší blízcí, usmíváme do objektivu. Vytvořte ale magické fotografie tak, že bude osoby fotit neplánovaně a nepřipravené. To pak budou opravdu přirození a upřímní.

tip

tip

 

3. Tvořte panoramatické fotografie

Určitě to znáte, máte před sebou nádhernou krajinu a snažíte se jí zachytit, ale váš iPhone nedokáže obsáhnout vše, co by jste si rádi zvěčnili. Pomocí funkce Panorama v zabudované aplikaci Fotoaparát jednoduše zachytíte všechny detaily krajiny, která se před vámi rozprostírá.

24DDC3CE-4A4B-455A-AFC0-E3D503B61A85

4. Vytvářejte koláže

Rádi sdílíte své fotografie na Twitter, Snapchat, Instagram, Facebook a další? Místo posílání jedné po druhé, udělejte koláže z více fotografií. Uděláte tak průřez vaším dnem, a pak jej třeba sdílejte na odiv svým přátelům na sociálních sítích.

IMG_4038

5. Využívejte stíny

Nemusíme připomínat, že je k tomu potřeba slunečný den. Fotografii, kterou vidíte pod tímto textem byla vytvořena v San Miguel de Allende s cílem ukázat, jak stíny dokáží krásně deformovat objekt. „Seděl jsem na druhé straně obrubníku a sledoval chodce, jak má každý úplně odlišný stín, bylo to velmi zajímavé a zábavné. Stín tohoto muže vzhledem k jeho skutečné postavě působí jako taková gorila.“ Říká autor fotografie Mark Hemmings.

Vacation-iPhone-Photos-3

6. Nebojte se slunečních paprsků

Fotografie, na kterých jsou sluneční paprsky, nejsou tolik rozšířené a přitom mohou vypadat naprosto skvěle, anebo pochopitelně naopak absolutně špatně. Aby to byl ten první případ, nechte proudit paprsky pouze malým otvorem, jako to vidíte na fotografii, která byla focená iPhonem 4S.

Vacation-iPhone-Photos-7

7. Využjte HDR

HDR, neboli High Dynamic Range, znamená vysoký dynamický rozsah. Fotoaparáty, které mají možnost HDR, obvykle vyfotí v rychlém sledu tři fotografie a ty procesor fotoaparátu spojí v jednu. Doporučujeme fotografovat kdykoliv mimo pravé poledne, kdy je slunce přímo nad vámi. Čím větší bude mít sklon (východ anebo západ slunce) tím lépe vynikne expozice, například dlouhá a úzká ulička, kterou vidíte níže.

tip

tip

 

Zdroj: iPhoneLife, iPhonePhotographySchool