Zvládněte krátké animace s aplikacemi z App Store

GIF


Chcete-li vytvořit animaci z vašich fotografií nebo videozáznamů, tak k tomuto účelu Apple v App Store představil kolekci Make & Share GIFs.

S operačním systémem iOS 9 přibyla aplikaci Fotoaparát funkce pořizovat tzv. Live Photos (živé fotografie). Za tu dobu, co zde s námi Live Photos jsou, přibylo v App Store značné množství aplikací, které s nimi nějak pracují. Nebo se je alespoň snaží imitovat těm, kteří nejnovější telefony značky Apple nevlastní.

Live Photos umí zdárně napodobit soubor GIF, jež dokáže vytvořit animace z vašich fotografií a videí. Apple v App Storu představil kolekci Make & Share GIFs, jež vám předkládá ty nejlepší tituly, které právě s GIFy pracují. Trochu ale zapomněl na český titul Burstio, který GIF soubor umí vytvořit ze sekvenční fotografie. Na iPhonefotu si můžete přečíst i recenzi tohoto titulu.


 

GIF (Graphics Interchange Format) je grafický formát určený pro rastrovou grafiku. GIF používá bezeztrátovou kompresi LZW, na rozdíl například od formátu JPEG, který používá ztrátovou kompresi. GIF má jedno velké omezení — maximální počet současně použitých barev barevné palety je 256 (8 bitů), v případě animace pak umožňuje využít odlišné palety 256 barev pro každý snímek. Toto omezení nemá formát PNG, který se hodí ke stejným účelům jako GIF a nabízí pro většinu obrazů výrazně lepší kompresi. Formát PNG však zase neumožňuje animace.

Zdroj: Wikipedie


 

aplikace

 

Seznam aplikací z kolekce Make & Share GIFs v App Store:

 

Folioscope

Za použití jednoduchých nástrojů si vytvořte vlastní animaci a sdílejte jí, s kým potřebujete. Aplikace poskytuje plnou kompatibilitu s 3D Touch a Apple Pencil (na iPadech Pro).

icon
Folioscope (19 ratings) 1Button SARL Entertainment, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

 

B612

Selfie kdykoli a kdekoli – to je heslo této aplikace, která je nutností pro všechny selfie maniaky. Provádějte základní úpravy, přidávejte filtry, tvořte koláže a samozřejmě ještě mnohem více.

icon
B612 - Beauty & Filter Camera (60 ratings) SNOW INC. Photo & Video Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Boomerang

Bumerang je jednoduchý dřevěný nástroj užívaný k různým účelům, jež je prvotně spojován s původními obyvateli Austrálie. Také to je ale aplikace na tvorbu opakujícího se GIFu, která pochází od tvůrců Instagramu. Na iPhonefotu si můžete přečíst i recenzi titulu.

icon
Boomerang from Instagram (86 ratings) Instagram, Inc. Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

 

vhoto

Aplikace vhoto je jedna z nejlepších na tvorbu GIFů, umí totiž z vašich videí vybrat ten nejlepší moment a udělat z něho soubor GIF. Aplikace samozřejmě video nejen zaznamená, ale i ořízne a umožní jej sdílet přímo z aplikace.

icon
( ratings) Stáhnout aplikaci

 

Gifx

Jste kreativní? Pak se vám Gifx bude opravdu líbit. Aplikace obsahuje různá témata a umožňuje pracovat s maskami a vrstvami, takže své fotografii můžete přidat různé animace a dokonce i zvuk.

icon
( ratings) Stáhnout aplikaci

 

GIF Creator

Další aplikace na tvorbu GIFů, jež umožní vaše výtvory sdílet nejen pomocí zpráv, ale i na sociální sítě. Vyznačuje se hlavně svou jednoduchostí a rychlostí.

icon
GIF Creator - Best Gif Editor to make animated Gifs and Meme for Messages & Facebook ( ratings) Cod3.io GmbH Photo & Video, Productivity Zdarma Stáhnout aplikaci

 

GifsArt

Vyfotografujte snímek, upravte jej dle své představy, připište mu nějaký text, přidejte různé nálepky nebo různé animace a máte efektní výsledek, který můžete sdílet všemi dostupnými možnostmi operačního systému iOS.

icon
PicsArt GIF & Sticker Maker ( ratings) PicsArt, Inc. Photo & Video, Entertainment Zdarma Stáhnout aplikaci

 

GIPHY CAM

Zaznamenejte neobvyklé GIF animace s titulem GIPHY CAM. V prvním kroku záznam pořídíte, ve druhém mu aplikujete speciální filtry nebo efekty a ve třetím už ho jen uložíte a sdílíte.

icon
GIPHY Cam. The GIF Creator (125 ratings) Giphy, Inc. Photo & Video, Entertainment Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Live GIF

Převeďte své Live Photos na soubor GIF. Pokud chcete někomu živou fotografii poslat a jeho telefon je neumí, stačí je pomocí této aplikace právě na soubor GIF převést. Ten umí přehrát každý telefon, tablet i počítač. Na iPhonefotu si můžete přečíst i recenzi titulu.

icon
Live GIF ( ratings) Priime, Inc. Photo & Video, Social Networking 99 CZK Stáhnout aplikaci

 

GIFO

Animovanou koláž vytvoříte v aplikaci GIFO a to velice rychlou formou. Stačí jen pořídit sérii fotografií, aplikovat na ni některý z filtrů, vybrat styl a barvu přidaného rámečku, připsat text nebo vložit emotikony, a nakonec vybrat rychlost přehrávání.

icon
GIFO - Best Gif Camera ( ratings) Americos Technologies Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

 

GifLab

Aplikace GifLab umí převést vaše videozáznamy na soubor GIF a rovnou jej sdílet třeba na Instagram. Zvolit si můžete nejen kvalitu, ale i rychlost přehrávání. Svým animacím také můžete přidávat text a aplikovat jim různé filtry.

icon
GifLab - GIF Maker & Editor ( ratings) Super Basic, LLC. Photo & Video, Entertainment 79 CZK Stáhnout aplikaci

 

PHHHOTO

Aplikace PHHHOTO vyniká hlavně v tom, že vyjma všech funkcí a možností spojených se soubory GIF, poskytuje svým uživatelům i sociální síť, jež se zaměřuje na sdílení obsahu výhradně pomocí souborů GIF.

icon
( ratings) Stáhnout aplikaci

 

GIFYme

Dle názvu aplikace je evidentní, k čemu je určena. Umí vaše selfie převést do GIF souboru a sdílet je napříč bezbřehými vodami internetu. Je tak ideální, pokud třeba využíváte Příběhy na Instagramu.

icon
( ratings) Stáhnout aplikaci

 

GIF Keyboard

S klávesnicí GIF Keyboard můžete jak psát klasický text, tak posílat GIFy. Dobře pracuje s hesly, takže když například zadáte heslo „Hello“, GIF Keyboard vám předloží spoustu GIFů s tématikou pozdravu. Při kliknutí na obrázek/animaci se ten zkopíruje, čímž jej můžete jednoduše vložit do zprávy.

icon
GIF Keyboard (566 ratings) Tenor Utilities, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci