Fotografické aplikace v Apple Watch

Díky tomu, že Apple Watch úzce komunikují s propojeným iPhonem, ze kterého si také přejímají četné aplikace, můžete i na nich využít některých fotografických titulů. Které to jsou a k čemu vám budou?

Po první synchronizaci hodinek s vaším iPhonem ihned zjistíte, že sám Apple už v základu svého rozhraní watchOS nabízí dvě fotografické aplikace. První jsou Fotky, které slouží především jako rychlá připomínka zdokumentovaných událostí, ale také si díky nim můžete vytvořit nový ciferník s vlastním snímkem.

Druhou aplikací je titul Fotoaparát. Hodinky Apple Watch ale samozřejmě žádný neobsahují. Na dálku však dokáží spustit ten v iPhone, ovládat jej a také jím pořizovat snímky. Zajímá-li vás více o tom, jak to všechno funguje, přečtěte si článek Jak s Apple Watch pořídit dokonalou fotografii.

 

Fotografické aplikace

Aplikace třetích stran, které máte ve svém iPhonu, můžete nahrát i do hodinek skrze aplikaci Watch. V záložce Moje hodinky jen rozklikněte nabídku vybrané aplikace a zvolte Zobrazit na Apple Watch, popřípadě, pokud to aplikace umožňuje, můžete titul i nechat Zobrazit v přehledech.

 

Camera Plus

Stejně jako nativní aplikace umožňuje Camera Plus náhled na snímanou scénu, přičemž dotknutím se jejich displeje snímek zachytíte. Pokud máte svůj telefon usazen ve stativu a vlastníte Apple Watch, odpadne vám tímto možná potřeba použití dálkové spouště (Emofix – odolná dálková spoušť pro váš iPhone).

Dotknutím se telefonu byste si totiž scénu mohli rozechvět, čemuž tímto zamezíte. Titul však jen supluje využití nativní aplikace, a protože jeho chod není příliš plynulým, je tak spíše jen do počtu. Více o samotné aplikaci naleznete v článku Camera Plus – aplikace týdne s unikátní schopností.

[appstore id=”330803072″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Camera+

Titul s podobným jménem jako prvně jmenovaný je i podobným zklamáním. Rozhraní nabídne využití titulu jen jako dálkovou spoušť, k tomu si můžete zapnout časovač. Nic víc, nic míň.

apple watch

[appstore id=”329670577″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

ProCam 3

Profesionální aplikace ProCam 3 je na iOS velice oblíbenou pro své pokročilé možnosti nastavení. I když skrze Apple Watch nenabízí náhled na živou scénu, s jejich pomocí můžete svému iPhonu nastavit formát pořizované fotografie a zapnout/vypnout přisvětlující diodu na dálku.

Samozřejmě hlavní dominantou rozhraní je symbol spouště, kterým na dálku můžete scénu snímat. Videozáznam skrze Apple Watch v aplikaci ProCam nepořídíte.

[appstore id=”730712409″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Cinemagraph Pro/Remote

Tato aplikace slouží k zachycení nevšední fotografie, která dá i statickým snímkům pohyb. Skrze aplikace v Apple Watch vidíte živý náhled na scénu, kterou můžete začít ihned snímat. Tuto akci na nich můžete samozřejmě zároveň i ukončit a následně se podívat alespoň na náhled záznamu.

Dále aplikace nabízí už jen možnost zapnout časovač na tři sekundy. Propojení s aplikací v telefonu ale funguje korektně a hlavně svižně s minimálním zpožděním.

[appstore id=”642139481″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Ostatní aplikace

Do Apple Watch si můžete nahrát i aplikace jiné, než jen ty spolupracující s fotoaparátem propojeného iPhonu. Jednou z nich je obrázková sociální síť Instagram, na jehož verzi v Apple Watch si můžete na iPhonefotu přečíst i samostatnou recenzi v článku Jaký je a co umí Instagram v Apple Watch.

 

[appstore id=”389801252″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

V hodinkách můžete mít i editační titul Alien Sky, který vašim snímkům na platformě iOS dokáže přidat nějakou tu planetku, Slunce, Měsíc nebo třeba UFO navíc. Na hodinkách vám toho však příliš neřekne. Dostanete jen základní informaci o titulu, odkaz na profil na Instagram a jednu sice pěknou, ale zbytečnou animaci.

 

[appstore id=”519529254″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Aplikace Action Movie FX pro přidávání speciálních efektů vašim videím vám na Apple Watch poskytne jen živý náhled na scénu a možnost spustit i následně ukončit záznam nahrávání videa. Obraz je mírně sekaný a titul často padá – tedy alespoň ten v iPhone. Ten na hodinkách však ke svému chodu potřebuje mít aplikaci v telefonu spuštěnou, bez tohoto propojení vás o tomto faktu jen informuje a čeká, dokud tak neučiníte.

 

[appstore id=”489321253″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Hodinky Apple Watch jsou zajímavým technologickým počinem, který má určitě četné využití. Vývojáři aplikací třetích stran však zatím víceméně tápou a pořádně neví, jak tuto „prodlouženou ruku“ jejím aplikacím přizpůsobit. Fotografických aplikací je na Apple Watch samozřejmě více, než obsahuje tento seznam a budeme se jim věnovat třeba v některém z dalších článků.

A co vy, jaké fotografické aplikace používáte ve svých Apple Watch?