EmoFix – odolná dálková spoušť pro váš iPhone


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Výborné


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

EmoFix je dálková spoušť fotoaparátu chytrých telefonů a tabletů nejen pro dokonalá selfie, ale i pro noční scény pořizované ze stativu, kdy si při stisknutí spouště nechce s telefonem pohnout a rozmazat si tak záběr.

Tvůrci tohoto příslušenství hlásají do světa, že s dálkovoui spouští EmoFix přichází éra selfie 2.0. Ať už tento žánr fotografie vyznáváte, či nikoli, lze toto příslušenství použít i k jakémukoli jinému snímání scény. Je ale fakt, že bez stativu můžete mít problém. My rozhodně doporučujeme ty od společnosti Joby.

Emofix 1

 

Tento projekt na sebe vydělal na crowdfundingovém serveru Indiegogo, který funguje velice podobně jako známější Kickstarter. Jeho cílem je fotit hlavním (zadním) fotoaparátem telefonu jednoduše. I když nové telefony iPhone 6s a 6s Plus již přinášejí alespoň 5 MPx přední kameru, pořád se té hlavní (zadní) nevyrovná. Proto když chcete pořídit selfie jednou rukou a k tomu hlavní kamerou, musíte telefon držet opravdu křečovitě. Zejména u iPhone 6 Plus se vám pak stejně snímek málokdy opravdu povede. S EmoFix, je to brnkačka

 

Emofix 2

 

Druhý důvod, kdy se vám EmoFix rozhodně hodí, je, když fotografujete se stativem a nechcete si dotknutím se displeje pohnout celým zařízením, tím jej rozechvět a tím také snímek rozmazat. Oceníte ho tak zejména při fotografování s aplikacemi třetích stran, ve kterých lze použít manuálních režimů a hlavně nastavení dlouhého času (např. při večerních scénách). EmoFix bez problému spolupracuje s takovými aplikacemi, jakými jsou Manual, VSCO Cam, Pro Cam, Mextures, Hipstamatic a Camera Plus. Kde naopak nefunguje, jsou tituly Instagram, Camera+ a Enlight – tam stisk spouště způsobí jen zeslabení hlasitosti.

 

Emofix 3

 

Do třetice všeho dobrého je pak EmoFix vhodný k fotografování v jakýchkoli extrémnějších podmínkách, kdy nemůžete jednou rukou držet telefon a druhou na něm tisknout spoušť. Zde jej totiž můžete mít klidně mezi zuby a pořizovat tak jeden adrenalinový snímek za druhým. K podobným husarským kouskům vás však nenabádáme a rozhodně zbytečně nedávejte všanc své zdraví.

Fotíte rádi skupinové fotografie, ale bohužel vy sami na nich nejste? Nebo nastavujete časovou spoušť a pak sotva stiháte doběhnout na své místo v záběru? EmoFix vám umožní pořizovat fotografie velkých skupin, aniž by byl někdo nucen obsluhovat kameru telefonu.

EmoFix ovládá fotoaparát chytrého telefonu naprosto spolehlivě a bezchybně, s okamžitou odezvou až do vzdálenosti 10 m (přímá viditelnost není podmínkou). Tím je dáno omezení technologie Bluetooth. Stisk tlačítka vám také dá dostatečnou odezvu, takže vždy na 100 % víte, že jste snímek pořídili. Zařízení je dokonce téměř nezničitelné a je vodotěsné. Pokud máte svůj telefon na bezpečném (suchém) místě, můžete si s pomocí EmoFix klidně fotit i své skoky do vody. Sekvenční focení však nezvládá.

 

 

Díky malým rozměrům můžete toto drobné a elegantní zařízení nosit stále při sobě, třeba jako přívěsek na klíčích. Ač se to ale nemusí zdát, jeho váhu rozhodně pocítíte a to díky použití prémiových materiálů. Jedná se o čistě opracovanou, vysoce odolnou metalickou slitinu s vysokým podílem zinku, která dodává i neuvěřitelnou odolnost, takže EmoFix vydrží různé (nechtěné) pády či údery. Čela zařízení jsou pak opatřeny polykarbonátovým krytem s docela líbivým abstraktním vzorem.

Pro první spárování s vaším zařízením na něm stačí povolit Bluetooth, podržet tlačítko na těle EmoFixu po dobu tří vteřin a následně v nastavení telefonu potvrdit spárování. Po 90 sekundách nepoužívání se EmoFix automaticky vypne, aby se nevybíjel. Vestavěná baterie však vydrží přes 2 roky, a to i pokud vyfotografujete 30 snímků každý den.

EmoFix je takové příslušenství, které potřebuje KAŽDÝ mobilní fotograf. Ten běžný pro jednodušší fotografování hlavním fotoaparátem, ten zkušenější pro zamezení rozechvění scény při stisku spouště na mobilu.

EmoFix je výborné zařízení, které naprosto plní to, k čemu slouží. Využít jej můžete nejen s telefony iPhone, ale i s tablety iPad či zařízeními s Androidem. Škoda jen jeho vyšší ceny, která je dvojnásobná oproti dálkovým spouštím určených pro zrcadlovky. Ty však nevydrží tolik a mají jinou použitou technologii, protože jsou na bázi infračerveného portu.

Plusy:

  • Malé rozměry
  • Odolné a vodotěsné tělo
  • Dlouhá výdrž baterie

Mínusy:

  • Neumí sekvence
  • Vyšší cena

 

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti EasyStore.cz.


 

NázevEmoFix dálková spoušť pro mobilní telefony

Cena: 949 Kč

Parametry: typ vestavěné baterie: CR2032 200 mAh; životnost baterie: přes 2 roky při pořízení 30 fotografií denně; kompatibilní se zařízeními se systémy iOS nebo Android s podporou Bluetooth 4.0 (Bluetooth Smart); maximální dosah až 10 m; vodotěsný; automatické vypnutí při nepoužívání (90 sekund)

Materiál: zinková slitina + polykarbonát

Rozměry: výška 43 mm, šířka 43, hloubka 4,4 mm; hmotnost 22 g