Jak na skvělou fotografii – App Store doporučuje ty nejlepší aplikace

V obchodě s aplikacemi App Store Apple opět doporučuje ty nejlepší aplikace, které pracují s fotografií, popřípadě videem. Tentokrát se tato kolekce jmenuje Picture Perfect.

A pomůže vám nejen zachytit ten pravý snímek, ale samozřejmě jej i upravit k obrazu svému. Některé tituly se věnují úpravě základní, zase jsou ale jednoduché na ovládání, jiné jdou pak s úpravou dál. Daní za komplexní úpravu snímku je ale vyšší cena aplikace, nebo alespoň složitější rozhraní. Vybrat tu pravou si musíte už sami.

 

Výběr aplikací v kolekci Picture Perfect

 

Relook

Aplikace pro všechny, kteří fotí portréty a chtějí retušovat nějakou tu nedokonalost na tváři. Velice podobným titulem je třeba aplikace Facetune, na kterou vyšla recenze z per redaktorů iPhonefoto v SuperApple Magazínu Březen – duben 2016.

[appstore id=”990928352″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Enlight

Enlight je nadupaný fotoeditor, který si poradí téměř se vším. Stačí si přečíst naší recenzi titulu a hned budete vědět, zda se do něho vyplatí investovat.

[appstore id=”930026670″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Union

Union je aplikace spadající pod vývojáře Pixite LLC, kteří stojí za tituly Fragment, LoryStripes, Tangent, Matter a i ještě níže zmíněný Shift. Konkrétně Union pak umí vystřihnout objekt z jedné fotky a vložit jej do jiné.

[appstore id=”849145835″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Adobe Photoshop

Desktopový Photoshop zná jistě každý, minimálně alespoň ví, že něco takového existuje. Adobe nabízí svou aplikaci i pro platformu iOS, rozhodně ale nečekejte možnosti jako na počítačích.

[appstore id=”885271158″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

ProCam 3

ProCam 3 je ultimátní aplikace umožňující uživateli pokročilé možnosti nastavení při snímání scény. Postprodukci však nezvládá žádnou. Nabízí aplikaci i pro Apple Watch.

[appstore id=”730712409″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

VSCO

Pokud si nainstalujete aplikaci VSCO, rozhodně s ní nešlápnete vedle, jen musíte překousnout počáteční složitost titulu. Je to proto, že se snaží být všestranným titulem, a tak nabízí možnost pořízení snímku, jeho editaci i sdílení na interní mikrosociální síť.

[appstore id=”588013838″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Snapseed

Snapseed je nejlepší. Říkají to mnozí a já si to myslím také. Zvládne vše, jen fotografovat se s ním nedá. Ono to tedy jde, ale nenabídne vám žádnou pokročilejší funkci, proto je lepší ohlédnout se jinde. Na editaci je to ale těžký kalibr, kterého jen tak nějaká konkurence z trůnu nesesadí.

[appstore id=”439438619″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

SKRWT

Padá vám horizont? Svírají vám dvě protilehlé budovy úhel? Tento jazykolamný titul vám vše opraví během okamžiku. Ne nadarmo jej doporučujeme i na našich workshopech.

[appstore id=”834248867″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Litely

Extrémně jednoduchá a bohužel i dost průměrná aplikace, jejíž obsažení v tomto výběru příliš nechápu, když je tolik jiných a lepších aplikací. Titul zvládá jen základní úpravy, aplikace filtrů a nějaký ten ořez.

[appstore id=”850707754″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Mextures

Titul Mextures je můj oblíbenec. Je to divočák, u kterého nikdy nevíte, co v něm vykouzlíte a to je na něm to krásné. Množství odlesků, textur a prolnutí se nesmí přehnat, když ale víte, co použít, podobný výsledek vám nedá žádná jiná aplikace. Navíc je to profesionální nástroj, protože fušuje právě i do Photoshopu.

[appstore id=”650415564″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Darkroom

Potřebujete-li základní úpravu s možností editace RGB křivek, máte jasného vítěze klání „Jaký titul použít“. Jedná se o maximálně jednoduchý editor, který si osvojíte během okamžiku.

[appstore id=”953286746″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

EyeEm

Sociální síť Instagram má největšího konkurenta právě v německé sociálnce EyeEm, která už jej v mnohém předčila (jen v té popularitě stále ne). Vydává si totiž vlastní tištěné magazíny a pořádá výroční ceny, které momentálně jsou v plném proudu – stačí aplikaci otevřít a všeho se v ní dočtete.

[appstore id=”445638931″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Shift

Barvičky, barvičky a do třetice barvičky – Shift je hlavně o filtrech a jejich kombinacích. K tomu přihazuje i nějakou tu texturu či odlesk. Jeho hlavní síla je v možnosti jemného určení intenzity.

[appstore id=”939767518″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Procreate Pocket

Titul Procreate Pocket trochu vybočuje z žánru fotografie, protože je hlavně o kreslení. Nic tedy nefotíte, místo toho si ale vezmete virtuální štětec a začnete malovat, co máte na mysli, nebo před očima.

[appstore id=”916366645″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Používáte některé z těchto aplikací a nainstalujete si i ty ostatní? Napište nám to do komentářů.