A zase ten Instagram. Tentokrát došlo na přidání samolepek do vašich příběhů

Instagram


Obrázková sociální síť Instagram pokračuje v uštvání Snapchatu přebíráním jeho nápadů. Nová aktualizace totiž přináší samolepky do vašich příběhů.

Samolepky jsou ve Snapchatu velice populární. A i tam se, stejně jako u příběhů, Instagram inspiroval a nově je svým uživatelům nabízí. Jedná se zejména o tzv „geostickers“, které označí vaší fotografii z dané lokality příslušnou nálepkou, aby bylo evidentní, kde se nacházíte. První přidaná města byla New York a Jakarta, přičemž další samozřejmě budou přibývat.

aktualizace

Vložení takové samolepky není nikterak složité, důležité je však zmínit, že ty jdou aplikovat jen do vašich příběhů, nikoli tedy do klasických fotografií ani videí. Pro přidání nálepky se stačí podívat do menu v pravém horním rohu. Když na ně pak uživatel při sledování vašeho příběhu klikne, bude přenesen na příslušné místo dle toho, kde byla fotografie pořízena.

 

Nejen „geonálepky“ ale i „geofiltry“

Nová aktualizace Instagramu přináší ale i „geofiltry“. I ty jsou sice od Snapchatu obšlehnuté, jejich použití je ale trochu odlišné. Na jeden snímek jich totiž můžete aplikovat více, dle vaší potřeby. Snapchat se limituje jen na jeden.

Příběhy byly do Instagramu implementovány v srpnu loňského roku a za dobu své existence už dostaly několik vylepšení. Tato aktualizace se jim ale zatím věnuje nejvíce. Princip příběhů přitom není složitý. Skrze ikonu na domovské obrazovce vytvoříte prezentaci z fotografií, nebo natočíte video, přidáte emotikony, malůvky, či jen text a výsledek sdílíte.

Vašim přátelům se takový příspěvek objeví na jejich Timeline jako první formou kruhového snímku vašeho profilového obrázku. Tam však vydrží jen 24 hodin, pak bude nenávratně smazán. Podělte se s námi o vašem využívání příběhů v komentářích po článkem.

 

icon
Instagram (178933 ratings) Instagram, Inc. Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

Zdroj: 9to5mac.com