Je tu další aktualizace aplikace Instagram. Tentokrát přicházejí alba

Instagram

Instagram uveřejnil aktualizaci jeho aplikace na verzi 10.9, která přináší možnost publikovat až 10 fotografií nebo videí naráz v jednom albu.

Dodnes jste museli své příspěvky publikovat po jedné fotografii, jednom videu nebo pomocí příběhů, které přece jen dokázaly sice říci více, ale po 24 hodinách jste je nikde nedohledali. Alba jsou jiná, protože v nich můžete publikovat 10 záznamů v jednom příspěvku.

 

V množství je síla

Po aktualizaci se vám při vkládání snímku zobrazí ikona, která vám takovou sadu umožní vybrat. Jednoduše si zde zvolíte jak snímky, tak jejich pořadí. Navíc je pak všechny můžete naráz editovat. Lze jim tak třeba přidat stejný filtr a to jedním kliknutím.

alba

Na domovské obrazovce album poznáte tak, že vedle ikony pro sdílení snímku se zobrazí několik teček. Jejich počet je závislý na tom, kolik snímků album obsahuje. V profilu uživatele, který alba publikoval, je pak rozeznáte charakteristickou ikonou. Princip je podobný videím, které se taky rozlišují svým symbolem.

alba

Pěkně nám ten Instagram kyne. Pro stávající uživatele je to možná dobře, protože ty jej již mají v malíčku a nové funkce vítají s tím, že jim poskytují další možnost realizace, popřípadě jim usnadňují práci. Být ale novým uživatelem, půjde mi z toho hlava pěknou chvíli kolem, než pochytím, co a kde lítá. Instagram se svými aktualizacemi jistě nekončí a brzy se můžeme těšit na další novinky. Níže si můžete přečíst o některých těch posledních.

Zdroj: 9to5mac.com, Instagram