iOS 10.2 přinese větší možnosti nastavení aplikace Fotoaparát

Fotoaparát

Týden používáme iOS 10.1 a už tady máme jeho nástupce. Tedy alespoň v podobě beta verze určené pro registrované vývojáře. I iOS 10.2 se točí kolem Fotoaparátu.

Předchozí a nyní stále aktuální iOS 10.1 přineslo hlavně režim Portrét pro telefony iPhone 7 Plus. Ostatní změny byly víceméně opravného charakteru. S iOS 10.2 se ale dočkáme změn o poznání více – přijdou nové emotikony, tapety, efekty pro zprávy, widget aplikace Video, volání nouzovým kontaktům, řazení hudby v Apple Music a to, pro mobilní fotografy nejzajímavější, více možností nastavení aplikace Fotoaparát.

 

Nabídka „Zachovat nastavení“

V sekci Nastavení, Fotky a Fotoaparát se objeví nová nabídka Zachovat nastavení. V ní si můžete určit, zda po opětovném spuštění aplikace Fotoaparát zůstane nastavení z předešlé relace. Když jste tedy aplikaci ukončili v režimu videozáznamu, objevíte se opět na této možnosti namísto standardní fotografie. To samé platí i u volby filtru, nebo nastavení snímání Live Photos.

Fotoaparát

Když nyní ukončíte aplikaci i zavřením z multitaskingu (dvojitý stisk tlačítka Domů), aplikace se resetuje do standardního nastavení. Při novém spuštění tak budete stát na záložce Foto, se zapnutými Live Photos a bez vybraného filtru. To aktualizace iOS 10.2 změní a aplikace se vždy načte v takovém nastavení, v jakém jste ji zavřeli.

Systém iOS 10.2 je ještě ve vývoji a dá se očekávat, že některé funkce se finálního vydání nedočkají a některé naopak ještě přibydou. Beta verze je zatím určena jen registrovaným vývojářům, dá se ale očekávat, že Apple ji brzy uvolní i k testování širokou veřejností.

Zdroj: MacRumors.com, @MatoGalby