Co přinese iOS 11 iPhonům a iPadům po fotografické stránce?

foto

Na keynote k úvodní konferenci WWDC 2017 bylo v pondělí 5. června představeno hodně novinek. Ne některé z nich se v iOS 11 mohou těšit i mobilní fotografové.

Od včerejšího večera je beta iOS 11 dostupná všem vývojářům, v červenci pak bude dostupná veřejná beta, všichni ostatní uživatelé se mohou těšit na přelom září a října letošního roku. A co že tento nejnovější mobilní operační systém Applu přinese všem iPhone fotografům?

 

Filtry, Live Photos a Portrét

Novinek není mnoho, ale rozhodně jsou příjemné. Těm, kteří si rádi hrají s filtry, se značně rozroste jejich paleta. Mezi ty stávající totiž přibydou ještě další, dle Applu profesionální. Majitele iPhonů 7 Plus jistě potěší, že se dostane vylepšení Portrétového režimu. Při jeho použití totiž budete moci zapnout funkci HDR nebo přisvětlující diodu.

Nejvíce novinek ale přichází do Live Photos. Konečně si budete moci vybrat náhledový obrázek „fotografie“, a také přibydou nové režimy. Smyčka bude moci vaši živou fotografii opakovat pořád dokola, Bounce je obdobou Boomerangu Instagramu, takže se snímek přehraje od začátku do konce a zpět. Třetím režimem bude dlouhá expozice.

Jednou z nejzajímavějších a nejméně viditelných novinek je ale nový přístup k datům. Fotografie a videozáznamy totiž budou méně datově náročné, takže vám zaberou méně místa nejen v paměti vašeho zařízení, ale i na iCloudu.

 

Aktualizace systému bude zpřístupněna pro všechny novější modely, než jsou iPhone 5s, iPad mini 2, iPad 5. generace a pro iPod touch 6. generace. Dá se předpokládat, že ještě díky relativně dlouhému testování se nějakých zajímavých funkcí dočkáme.

Zdroj: Apple.com

Tags from the story
, , , ,