Nejlepší fotoaplikace podle Adama

Nedávno jste si na iPhonefotu mohli přečíst seriál o nejlepších fotoaplikacích. Inspiroval nás k tomu, abychom se i my s vámi podělili o to, jaké aplikace jsou pro nás ty nejlepší, co se fotografie týče. Svým výběrem začíná Adam.

Manuální ovládání – Manual

Už podle názvu je jasné, k čemu titul slouží. Ano, k podrobnému navolení všech parametrů ještě před pořízením scény, pěkně ručně – manuálně. Podobných aplikací je už v App Storu spousty, osobně mi ale Manual přirostl k srdci nejvíce. Je totiž rychlý, přehledný, spolehlivý a jeho Focus Zoom je killer funkcí podobným aplikacím. Chcete vědět více? Tak si o titulu Manual přečtěte jeho recenzi.

manual

 

[appstore id=”917146276″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Editace snímku – Snapseed

Snapseed je pro mne prostě nejideálnější editační nástroj pro základní i pokročilejší úpravu. Je přehledný, je česky a je jedinečný. Nemá žádné filtry – zběsilosti typu HDR scéna, Grunge, Zrnitý film, Stará klasika ani Retrolux či Noir nepoužívám. Zato používám Doladění, Detaily a Výběr a sem tam sáhnu i po Drama efektu. Mnohým se nelíbí jeho aktualizace na verzi 2.0, já si na ní však již zvykl a rozhodně bych se nevracel.

Snapseed 1

 

[appstore id=”439438619″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Černobílá editace snímku – VSCO Cam

Tato aplikace toho umí mnoho, já si jí však oblíbil zejména pro její filtry. Má jich totiž opravdu velké množství, mezi kterými jsou i ty černobílé. Na tuto specifickou úpravu mi přijdou vhodnější než jakékoli jiné, proto když chci černobílý snímek, sáhnu po filtru B1, B5 nebo X1. Někdy ještě doladím snímek základní editací, ale to jen decentně. Mikrosociální síti VSCO Grid jsem ale na chuť nijak nepřišel a zdárně ji ignoruji.

VSCO

[appstore id=”588013838″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Speciální efekty – Mextures

Když chci textury, když chci na snímek aplikovat módní odlesky, když chci trochu fušovat do artu, otevřu si snímek v aplikaci Mextures. Na speciální efekty, které fotografii mnohdy spíše ničí, než vylepší, je naprosto skvělý. Úprava je totiž otázkou pár kliknutí, kdy vám jen stačí zvolit vhodnou přednastavenou formuli. Většinou už jdu i na jistotu a vím, co hledám. Chcete-li vědět, co titul všechno dokáže, shlédněte jeho oficiálního klienta na Instagramu.

Mextures

 

[appstore id=”650415564″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Sdílení a prodej – EyeEm a Getty Images

Tuto německou sociální síť pro sdílení svých fotografií mám rozhodně raději než Instagram. Nesnaží se jej totiž jen kopírovat, ale jde si svou cestou. Komunita je samozřejmě menší, i tak zde ale najdete skvělé fotografie. Navíc zde ty své můžete i prodat, jiné zase koupit. Stačí snímky odeslat do Marketu a tím je mohou vidět i uživatelé služby Getty Images, která se právě distribucí digitální tvorby zabývá.

Eyeem

 

[appstore id=”445638931″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”376812381″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Dodatková aplikace – Rhonna Designs

Nejedná se sice přímo o fotoaplikaci, ale titul s fotkami rozhodně pracuje. V aplikaci máte veliké množství grafických prvků, které můžete do vaší fotografie vložit. Je ideální třeba k tvorbě narozeninových přání, PF atd. Navíc stále roste a vylepšuje se, o čemž svědčí i její poslední aktualizace.

rhonna1

[appstore id=”667819594″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

A jaké fotoaplikace používáte vy? Podělte se s námi o své názory v komentářích pod článkem. Níže se ještě můžete přesměrovat na všechny díly původního seriálu.

Nejlepší fotoaplikace roku 2015 1. díl (fotografické aplikace)

Nejlepší fotoaplikace roku 2015 2. díl (mauální ovládání času)

Nejlepší fotoaplikace roku 2015 3. díl (editace snímku)

Nejlepší fotoaplikace roku 2015 4. díl (černobílá editace)

Nejlepší fotoaplikace roku 2015 5. díl (speciální efekty)

Nejlepší fotoaplikace roku 2015 6. díl (sdílení a prodej)