Startup Lightstrap: Pouzdro, které skrývá nový blesk pro iPhone 5 a 5S

Zcela nový typ přídavného blesku pro novější verze iPhone 5 a 5S představili vývojáři na slavném webu pro startupy Kickstarter, kde se nyní ucházejí o finanční podporu přispěvatelů. Projekt dostal název Lightstrap a kombinuje pouzdro s novým typem světla pro foto a video. Ano, nemá cenu si nic namlouvat. Jedna z věcí, která trápí spoustu mobilních fotografů, je právě doplňkové světlo. Zatímco ve dne a při dobrém umělém osvětlení v místnosti se dá fotografovat velmi dobře, v horších světelných podmínkách vám zkrátka nic nepomůže. Tedy, kromě doplňkového stálého svícení a nebo záblesku. Blesk, který je součástí iPhonu nebo i jiných mobilů, nemá odpovídající výkon a je spíš pomocníkem v nouzi. Chcete-li mít větší jistotu, nezbývá, než sáhnout po příslušenství.

Lightstrap příslušenství pro iPhone

Hodně se v poslední době začala používat LED světla. Některá jsou kvalitnější a tím pádem za vyšší cenu, jiná pořídíte za pár dolarů, ale nečekejte od nich velký zázrak. Každá z uvedeným voleb ale znamená mít s sebou ještě doplněk k iPhonu navíc. Tedy další krabičku – světlo, která by se měla vejít alespoň do kapsy nebo příručního zavazadla. Lightstrap se snaží nabídnou alternativu – mít vše v jednom. Přístroj, pouzdro i světlo. Tvůrci se při vývoji a návrhu celé koncepce inspirovali mimo jiné i příslušenstvím Ring Flash, což je speciální typ kruhového blesku, který používají zpravidla profesionální fotografové třeba při portrétování nebo focení módy. Přestože se jedná o typ přímého svícení, lze díky němu docílit zajímavých výsledků.

Lighstrap příslušenství pro iPhone foto

Jasně, určitě není na místě srovnávat profi verzi takého zařízení v ceně i několika desítek tisíc korun, s malým pouzdrem pro iPhone. Nicméně princip je podobný. Na projektu se podílela řada inženýrů a tvůrci nyní hledají podporu také u budoucích zákazníků právě prostřednictvím webu Kickstarter. Jejich profil najdete ZDE. Do konce prezentace zbývá 26 dnů a doposud jim lidé poslali téměř 42 tisíc z požadovaných 245 tisíc dolarů. Cena jednoho pouzdra by se měla při realizaci výroby pohybovat mezi 80 až 100 dolary.

V minulosti se o přízeň iPhone fotografů ucházeli s nabídkou přídavného svícení například vývojáři příslušenství iShuttr nebo Paparazzo Light. V obou případech to skončilo neúspěchem.

Mezi oblíbená LED světla pro iPhone, která jsou na trhu běžně k dostání, patří třeba KLYP od Manfrotto nebo nedávno uvedená novinka KICK.