Olloclip Pivot – jaký je první grip od Olloclipu? (recenze)

Příslušenství

Chvalitebné

8 Design
8 Kvalita zpracování
8 Využití
8 Váha a rozměry
5 Cena
7.4

Společnost Olloclip patří mezi lídry v příslušenství, co se alespoň přídavných objektivů k mobilním telefonům týče. Jaký ale je jeho grip pro mobilní telefony?

Olloclip už dávno není jen společnost produkující přídavnou optiku mobilním telefonům. I když se samozřejmě stále zaměřuje hlavně na ní, její portfolio značně nakynulo a v eshopu nabízí i držáky, kryty a v neposlední řadě také grip Olloclip Pivot.

 

V hlavní roli otočný čep

Výraz Pivot v překladu z anglického jazyka znamená čep nebo osa otáčení. Tím je jasné, proč Pivot dostal takové jméno, jaké dostal. Jeho hlavním konstrukčním prvkem je totiž čep, který se otáčí ve své ose a vám tak umožňuje různé polohování zařízení, které v něm máte uchycené.

Balení produktu nijak nevybočuje z řady ostatních produktů Olloclipu. Na krabičce se dozvíte vše podstatné o samotném produktu, uvnitř jsou pak informace doprovozeny ještě krátkým a jasným manuálem. Vyjma něho tam naleznete ještě držák se čtvrtinovým závitem, čelisti pro mobilní telefon, redukci na GoPro kameru a poutko na ruku.

 


Společnost Olloclip sídlí na Huntington Beach v prosluněném státě Kalifornia v USA. Produkty značky se honosí označením MADE IN USA, protože jsou v USA vyráběny a to i v maximální míře i z místních zdrojů. Olloclip už se nesoustředí jen na optiku, ale vyrábí i kryty a gripy pro mobilní telefony.


 

 

Tancuj, tancuj, vykrůcaj

Díky otočnému kloubu můžete své zařízení natočit až o 225°, takže polohu, jakou potřebujete, vždy najdete. Kloub uvolníte jediným mechanickým tlačítkem na Pivotu. Po volbě požadované polohy tlačítko uvolníte a ta se zafixuje. Chod ale není zcela volný a pohyb se děje po cca deseti stupních.

Díky prostoru pro ukazováček se grip drží opravdu dobře, i když lesklý plast může zejména ve zpocené ruce trochu klouzat. Strany držáku jsou však pogumovány, což zvětšuje jistotu úchopu a navíc si celý set můžete zabezpečit přibaleným poutkem.

Díky otočnému kloubu můžete své zařízení natočit až o 225°, takže polohu, jakou potřebujete, vždy najdete.

Čelisti dokážou pojmout telefon o velikosti 4 až 5,5 palců, takže se vám vejdou všechny iPhony od iPhonu 5. Pokud však máte Pluska v krytu, budete je muset obnažit. Protože čelisti obsahují standardní čtvrtinový závit, můžete je použít i s libovolným stativem. Stejně tak na držák můžete připevnit iPhone v Olloclip Studiu, nebo klidně nějaký kompakt a s GoPro redukcí i stejnojmennou kamerku.

Uvnitř čelistí je tvrdá pryž, takže telefon drží opravdu jistě. Může za to i pevná pružina, která je svírá. Čelisti však mají ještě jednu skrytou funkci. Stačí jim totiž vysunout záslepku na horní straně, čímž získáte prostor pro uchycení externího světla nebo mikrofonu. Pokud používáte předsádky Olloclip, můžete tak směle činit i s uchycením telefonu v gripu. Produkty si totiž nijak nevadí.

 

Škoda té ceny

Gripů pro mobilní telefony je na trhu více (jmenujme třeba Shoulderpod S1), a jestliže natáčíte spíše videozáznamy, bez podobného příslušenství, které vám poskytne pasivní stabilizaci, se těžko obejdete. Pro fotografy Pivot příliš není, ty ocení zejména praktické čelisti v kombinaci s nějakým skladným stativem.

Bohužel Olloclip nasadil značně vysokou cenu. Bezmála 1 900 Kč totiž zrovna není lidová cena. Mnohým navíc může vadit přemíra plastu a to, že je grip velice lehký, takže po uchycení značně těžšího zařízení, se razantně změní těžiště a telefon, ač pevně uchycený, může přepadávat (i když se tak nikdy samozřejmě nestane). Máte-li však pro podobné příslušenství využití, rozhodně s jeho koupí neprohloupíte a to i pokud přídavné čočky Olloclipu nevlastníte.

Chcete si Olloclip Pivot vyzkoušet i na svém iPhonu (třeba i v sadě s nějakými objektivy Olloclip) a nějaké snímky s ním pořídit? Přijďte na iPhonefoto workshop o mobilní fotografii, kde vám jej předvedeme a k půjčení poskytneme (nutno domluvit dopředu).

 

Plusy:

  • Univerzální kompatibilita
  • Bohatý obsah balení
  • Dobrá ovladatelnost pravákům i levákům
  • Velký úhel otočení kloubu
  • Slot pro externí světlo nebo mikrofon

Mínusy:

  • Příliš plastový vzhled
  • Opravdu vysoká cena

 

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Olloclip.

Název: Olloclip Pivot

Cena: 69,99 €

Parametry: otočný kloub se záběrem 225°, čtvrtinový závit pro uchycení různých zařízení, na čelistech možnost uchytit externí světlo nebo mikrofon

Kompatibilita: čelisti jsou pro telefony o úhlopříčce displeje 4 až 5,5 palců, takže se vejdou iPhony 5/5s/SE, 6/6 Plus, 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus

Rozměry: výška: 114,3 mm, šířka: 63,5 mm, hloubka: 22,9 mm

Tags from the story
, , , , , ,